Spravodajstvo

Čína plánuje vybudovať veľkú slnečnú elektráreň vo vesmíre. Elektrickú energiu by následne posielala späť na Zem

Čínska akadémia vesmírnej techniky pracuje na orbitálnej elektrárni, ktorá zachytí slnečnú energiu vo vesmíre a prenesie ju späť na Zem.

Táto elektráreň by mala byť schopná využívať solárnu energiu aj v tom prípade, že na Zemi bude jednoducho pod mrakom. To preto, lebo jej fotovoltaické pole sa bude pohybovať vysoko nad akýmkoľvek zemským počasím.

Túto elektráreň plánuje Čína spustiť ešte do roku 2025 a je odhodlaná v podobných projektoch pokračovať a využívať ešte viac obnoviteľnú energiu.

Spojenie vesmír – Zem

Pravdaže je zrejmé, že najväčším problémom je dostať energiu späť na Zem. Vedci však plánujú, že prenos späť by sa mohol podobať laseru alebo mikrovlnám.

Veľké plány do budúcna

Ak by sa spustenie podarilo a lúč prenosu energie by fungoval tak ako by mal, čínski vedci plánujú otestovať a spustiť ešte väčšie a výkonnejšie zariadenia do roku 2050!

Okrem toho by mohla elektráreň plniť väčšie misie a pozrieť sa viac do hlbín vesmíru alebo nadviazať na už vypustené lode.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (Pexels)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky