Pracovné ponuky
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Čína chce obmedziť mládeži hranie online hier na 90-minút denne

Čína aktívne uvažuje o tom, že by obmedzila deťom mladším ako 18 rokov prístup k online hrám. Denne by mohli hraním stráviť len 90-minút.

Keď príde reč na Čínu, tak táto krajina nemá najlepšiu reputáciu v  oblasti osobnej slobody, ale aj napriek tomu prebieha v nej v posledných rokoch postupná liberalizácia. Najnovšie správy však naznačujú krok späť, a to aj napriek tomu, že stojí za nimi dobrý úmysel.

Len 90-minút denne

Najnovšia iniciatíva čínskej garnitúry chce v  krajine zaviezť obmedzenia, ktoré by mali dopomôcť k znižovaniu závislosti mladých ľudí na hrách. Portál Techspot.com prišiel s reportom, v ktorom upozorňuje na dokumenty hovoriace o plánoch Číny, v rámci ktorých sa ich značná časť venuje mládeži v spojitosti s počítačovými hrami. Konkrétne sa v nich píše, že mládeži mladšej ako 18-rokov chcú obmedziť hranie online hier len na 90-minút denne, cez víkendy a sviatky sa má toto opatrenie zmierniť na 3 hodiny.

Ďalšie pravidlá, ktoré chce čínska garnitúra zaviesť sa týkajú množstva peňazí, ktoré môžu maloletí minúť na hry. Obmedzenia sú rôznia, v  závislosti od vekovej štruktúry. Deti vo veku 8 až 16 rokov budú môcť vo svojich digitálnych peňaženkách mesačne narábať maximálne s 29 dolármi, zatiaľ čo staršie deti do 18 rokov budú môcť narábať s rozpočtom do 57 dolárov.

V  rámci zverejneného dokumentu sa ďalej píše, že deti nebudú môcť hrať online hry v čase medzi 22:00 až 08:00 ráno. Opatrenia sa majú týkať len online hier. Inými slovami, deti aj naďalej budú môcť hrať hry, ktoré nepotrebujú pripojenie k internetu. Druhým dychom však treba dodať, že dnešné moderné hry sú práve založené na multiplayer móde, kedy sa vyžaduje pripojenie k internetu.

Opatrenia, ktoré boli zverejnené ešte nie sú v platnosti a je zároveň otázne či a kedy sa dostanú do praxe. V súčasnosti sú „len“ na papieri vo forme plánov. Zároveň ešte nie sú známe ani technické riešenia, akým by chcela čínska vláda naplniť tento zámer.

Hry a  závislosť

Len pre zaujímavosť, ešte koncom mája WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) zaradila medzi závislosti aj hranie hier. Vo svojej podstate ho definuje ako opakujúce sa správanie prejavujúce sa v  uprednostňovaní hrania hier pred inými životnými záujmami a každodennými činnosťami.

Čo si myslíte o  hrách, mal by byť k ním obmedzený prístup pre deti? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Čína Deti Hranie hier hry Obmedzenia Online hry závislosť

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close