APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Čína chce obmedziť mládeži hranie online hier na 90-minút denne

Čína aktívne uvažuje o tom, že by obmedzila deťom mladším ako 18 rokov prístup k online hrám. Denne by mohli hraním stráviť len 90-minút.

Keď príde reč na Čínu, tak táto krajina nemá najlepšiu reputáciu v  oblasti osobnej slobody, ale aj napriek tomu prebieha v nej v posledných rokoch postupná liberalizácia. Najnovšie správy však naznačujú krok späť, a to aj napriek tomu, že stojí za nimi dobrý úmysel.

Len 90-minút denne

Najnovšia iniciatíva čínskej garnitúry chce v  krajine zaviezť obmedzenia, ktoré by mali dopomôcť k znižovaniu závislosti mladých ľudí na hrách. Portál Techspot.com prišiel s reportom, v ktorom upozorňuje na dokumenty hovoriace o plánoch Číny, v rámci ktorých sa ich značná časť venuje mládeži v spojitosti s počítačovými hrami. Konkrétne sa v nich píše, že mládeži mladšej ako 18-rokov chcú obmedziť hranie online hier len na 90-minút denne, cez víkendy a sviatky sa má toto opatrenie zmierniť na 3 hodiny.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalšie pravidlá, ktoré chce čínska garnitúra zaviesť sa týkajú množstva peňazí, ktoré môžu maloletí minúť na hry. Obmedzenia sú rôznia, v  závislosti od vekovej štruktúry. Deti vo veku 8 až 16 rokov budú môcť vo svojich digitálnych peňaženkách mesačne narábať maximálne s 29 dolármi, zatiaľ čo staršie deti do 18 rokov budú môcť narábať s rozpočtom do 57 dolárov.

V  rámci zverejneného dokumentu sa ďalej píše, že deti nebudú môcť hrať online hry v čase medzi 22:00 až 08:00 ráno. Opatrenia sa majú týkať len online hier. Inými slovami, deti aj naďalej budú môcť hrať hry, ktoré nepotrebujú pripojenie k internetu. Druhým dychom však treba dodať, že dnešné moderné hry sú práve založené na multiplayer móde, kedy sa vyžaduje pripojenie k internetu.

Opatrenia, ktoré boli zverejnené ešte nie sú v platnosti a je zároveň otázne či a kedy sa dostanú do praxe. V súčasnosti sú „len“ na papieri vo forme plánov. Zároveň ešte nie sú známe ani technické riešenia, akým by chcela čínska vláda naplniť tento zámer.

Hry a  závislosť

Len pre zaujímavosť, ešte koncom mája WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) zaradila medzi závislosti aj hranie hier. Vo svojej podstate ho definuje ako opakujúce sa správanie prejavujúce sa v  uprednostňovaní hrania hier pred inými životnými záujmami a každodennými činnosťami.

Čo si myslíte o  hrách, mal by byť k ním obmedzený prístup pre deti? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close