BezpečnosťSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Čína ako odpoveď na ťaženie voči Huawei uvažuje o zasiahnutí proti Nokii a Ericssonu

Čína aktívne premýšľa nad reakciou voči ťaženiu proti Huawei

Len pred pár dňami obehla svet informácia, že Británia nielenže obmedzí spoločnosti Huawei účasť na budovaní 5G infraštruktúry naprieč krajinou, ale dokonca ,že budú musieť byť už všetky zakúpené komponenty vymenenými a to najneskôr do roku 2027.

Tento krok by mal britských operátorov stáť podľa posledných správ približne 2 miliardy libier a mal by zároveň posunúť Britániu o 2 až 3 roky dozadu v procese implementácie 5G technológie.

Najnovšie portál reuters.com prichádza so správami, v ktorých píše, že Čína má zvažovať obdobný krok, avšak v spojitosti so spoločnosťami Nokia a Ericsson za podmienky, ak Európska únia bude nasledovať USA a Britániu.

V súčasnosti ide o 2 spoločnosti, ktoré z ťaženia proti Huawei benefitujú najviac. Okrem iného čínsky minister obchodu má zvažovať sankcie, ktoré by obmedzili možnosti oboch spoločností vo vyvážaní vyrábaných produktov z Číny do iných krajín.

Je 5G technológia škodlivá pre človeka? Prečítajte si všetko, čo o nej potrebujete vedieť

Malo by ísť však o scenár, ktorý je naviazaný na ďalšie kroky európskych krajín. Súčasná pozícia Európskej únie ako celku je, že vydala takzvaný Súbor nástrojov bezpečnostných noriem, ktoré by mali členské štáty dodržiavať pri využívaní dodávateľov, ktorí sú považovaní za rizikových pri budovaní 5G sietí.

Mimochodom, v priebehu včerajšieho dňa sme poukazovali na možné ďalšie kolo sankcií voči Huawei zo strany USA. Američania údajne zvažujú obmedziť kooperáciu so spoločnosťami, ktoré obchodujú s Huawei, ZTE a ďalšími čínskymi firmami, ktoré sú na zozname „nežiadúcich firiem“. Opatrenia by malo podľa odhadov ovplyvniť približne 800 spoločností, ktoré by na konci dňa mohli byť postavené pred voľbu „buď my, alebo Huawei“.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close