Xiaomi

Toto je ďalší zaujímavý produkt z kuchyne Xiaomi, ktorý slúži ako inteligentný zámok

Máte vo svojej domácnosti alebo v práci dokumenty či nejaké veci, ktoré by ste chceli ochrániť pred zvedavcami? Tak v tom prípade vás tento produkt zaujme.

Mijia smart cabinet lock – chytrý zámok od spoločnosti Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi nedávno rozšírila produktovú líniu Mijia o chytrý zámok, ktorý využijete ako v skrinkách v robote tak aj doma. Jedná sa totiž o mechanický zámok s inteligentným odomykaním.

Mijia smart cabinet lock je zámok, ktorý je ovládateľný prostredníctvom smartfónu. Skladá sa z dvoch častí, ktoré je potrebné umiestniť z vnútornej strany stolíka či skrinky tak, aby do seba zapadali.

Chytry zamok Xiaomi_4
Zdroj: produktová fotografia

Následne je potrebné tento zámok prepojiť so smartfónom, prostredníctvom ktorého vytvoríte  elektronický kľuč slúžiaci na odomykanie. Funguje aj na diaľku. Znamená to, že v prípade sa nebudete nachádzať v blízkosti skrinky a niekto bude potrebovať nevyhnutne do nej nahliadnuť tak mu to budete môcť umožniť. Nechýba samozrejme ani podpora Bluetooth. 

chytry zamok xiaomi (1)
Zdroj: produktová fotografia

Zámok je poháňaný dvojicou AAA batérií, ktorých stav nabitia môžete kontrolovať prostredníctvom aplikácie. V prípade ak zabudnete vymeniť batérie v zámku tak po vybití sa automaticky odomkne.

chytry zamok xiaomi
Zdroj: produktová fotografia

Potrebujete inteligentný zámok?

Dobrá otázka na ktorú sa len ťažko hľadá odpoveď. Nejedná sa o lacnú záležitosť, stojí približne 25€. Na druhej strane ak pracujete s dokumentmi, ktoré nechcete, aby boli dostupné hocikomu tak to môže pre vás zaujímavý chytrý doplnok. Tiež tento produkt možno oceniť v domácnosti, napríklad ak chcete zamedziť prístupu vašich detí k určitým veciam.

Chytrý zámok Xiaomi

Zdroj: XiaomiToday.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky