SpravodajstvoTECHNOLÓGIEVeda a výskum

Chytrí asistenti, ktorí sa pomaly, ale isto dostávajú do našich domácnosti sú chytrejší ako sa môže na prvý pohľad zdať. V IQ testoch prekvapili aj odborníkov

Spoločnosť Loup Ventures zverejnila výsledky svojho polročného IQ testu digitálnych asistentov / inteligentných reproduktorov pri ktorom použili 800 typických otázok. Výsledok bol prekvapivý pretože zariadenia sú čím viac inteligentnejšie.

Analytici sa rozhodli testovať len inteligentné reproduktory, pretože sú menej závislé na funkciách telefónov. Testovali: Amazon Echo (Alexa), Google Home (Google Assistant), HomePod (Siri) a Invoke (Cortana).

Výsledky oproti predchádzajúcim rokom moc neprekvapujú až na Siri ktorá sa za posledný rok zlepšila, čím sa stáva konkurenciou pre Alexu.
Za dvanásť mesiacov sa Google zlepšil o 7 percentuálnych bodov, Echo o 9 bodov, Siri (za 9-mesiacov) o 22 bodov a Cortana o 7 bodov z hľadiska správne zodpovedaných otázok.

Cortana a Google Home sa zlepšili narovnako, avšak treba poznamenať že Cortana bola na nízkej úrovni na ktorej stále ostáva iba s malým pokrokom.

Prekvapením však bol Google Home ktorý dokázal velmi presne odpovedať na otázky typu “obchod“ kde najlepšie kúpiť nejakú položku. Amazon Echo je v tejto veci trochu obmedzené svojimi väzbami na obchod Amazon. Cortana prospela v tejto veci vcelku dobre.

Pri skóre 80-90% sa naskytá otázka, budú títo asistenti nakoniec schopní odpovedať na všetko, čo sa pýtate? Odpoveď je: pravdepodobne nie, avšak stále sa pracuje na zlepšovaní, pridávaní funkcií, kontroli hlasu.

V blízkej dobe bude Cortana na spodku rebríčku to však neznamená že ak vyberiete iný produkt že nebude fungovať. Z hračiek sa stávajú Smart Speakers nápomocné spotrebiče budúcnosti.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: Youtube (Top 5 Unknowns)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close