SpravodajstvoXiaomi

Chystá Xiaomi ďalšie zväčšovanie zadných fotoaparátov? Nové patenty nám prinášajú odpovede

Čínska spoločnosti Xiaomi si len pred pár mesiacmi zaregistrovala trojicu patentov s doposiaľ nevidenými dizajnmi zadných fotoaparátov.

Spoločnosť Xiaomi už aktívne vyvíja nové dizajny zadných fotoaparátov, ktoré by sme ešte v tomto roku mohli vidieť vo vybraných sériách mobilných zariadení. Nedávne patentové prihlášky na trojicu dizajnov zadného fotoaparátu odhaľujú možné dizajny blízkej budúcnosti. Ako však jasne vyplýva z odhalených patentových prihlášok, ktoré ako prvý zverejnil holandský technologický portál LetsGoDigital, budúce smartfóny budú aj naďalej pokračovať v trende zväčšujúcich sa zadných fotoaparátov. Mnohých fanúšikov tak spoločnosť Xiaomi zrejme opäť nepoteší.

Ešte masívnejšie fotoaparáty

Všetky patentové prihlášky boli ešte v marci 2021 zaregistrované vo svetovej databáze WIPO. Na verejnosť sa však dostali iba začiatkom aktuálneho mesiaca. Všetky patenty prichádza s doposiaľ nevidenými dizajnmi, no „deriváty“ niektorých uvedených dizajnov sme však už vo svete smartfónov videli. Jedným z takýchto dizajnov je aj prvý podaný patent na obrázku nižšie.

Nové dizajny vlajkových lodí?

Z patentového nákresu je jasne vidieť, akým smerom sa spoločnosť v tomto prípade uberala. Dizajn na štýl smartfónu Galaxy S21 od juhokórejského Samsungu sa zrejme dizajnérom Xiaomi náramne pozdával. Samozrejme, Xiaomi siahlo po vlastných riešeniach. Samotný panel uvedený v patentovej prihláške disponuje vertikálne umiestneným displejom po ľavej strane jednotlivých objektívov. Zadná strana zároveň obsahuje až 4 jednotlivé objektívy, respektíve snímače fotoaparátu. Na úplnom vrchu sa zrejme nachádza primárny zadný fotoaparát, ktorý je doplnený o dva nešpecifikované snímače, pričom štvoricu dopĺňa periskopický fotoaparát.

xiaomi patenty dizajn zadneho fotoaparatu
Zdroj: LetsGoDigital

Na rozdiel od prvého nákresu, druhý patent zobrazuje pomerne netradičné rozloženie zadného fotoaparátu. V tomto prípade siahli dizajnéri po zaoblenom dizajne na vrchu a spodku panelu fotoaparátu. Rozmiestnenie jednotlivých snímačov a objektívov je v tomto prípade otázne, no takmer určite je hlavným snímačom myslený fotoaparát v úplnom rohu panelu. Pod ním sa nachádza dvojica nešpecifikovaných snímačov. Na úplnom spodku sa zrejme nachádza štvrtý snímač, ktorého v pravom rohu sprevádza kompaktný vertikálny blesk.

xiaomi patenty dizajn zadneho fotoaparatu 2
Zdroj: LetsGoDigital

Kríženie dvoch existujúcich dizajnov

Tretí dizajn možno označiť za hybrid medzi aktuálnou sériou Mi 11 a smartfónom Galaxy S21 od Samsungu. Samotný panel zadného fotoaparátu totižto disponuje proporciami ako „odrezaný“ fotoaparát zo spomínaného zariadenia od Samsungu, no využíva aspoň čiastočné rozloženie fotoaparátov, ktoré sme už v minulosti videli u  Xiaomi. Hlavný snímač umiestnený nad dvojicou podporných snímačov, pričom celý fotoaparát dopĺňa horizontálne umiestnený pozdĺžny blesk.

xiaomi dizajn zadneho fotoaparatu
Zdroj: LetsGoDigital

Všetky dizajny zadných fotoaparátov určite stoja za pozornosť, no aktuálne vôbec nie je známe, či sa jedná iba o nákresy, alebo či sa jedná aj o prípadné produkčné zariadenia. Minimálne prvá dvojica nákresov je však hodná poriadnych vlajkových lodí, čo naznačuje aj výbava v podobe až 4 jednotlivých snímačov. O prípadnej existencii zariadení s takýmito dizajnmi zadných fotoaparátov nám však nezostáva nič iné, ako iba špekulovať.

Zdroj: Gizmochina

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close