Spravodajstvo

Chystá si pre nás Microsoft ďalší fitness náramok? Pozrite sa na najnovšie pripísané patenty

Zatiaľ čo spoločnosť Microsoft prestala predávať svoj fitness náramok Microsoft Band 2 ešte v októbri 2016, zdá sa, že sa Microsoft myšlienky ďalšieho fitness náramku nevzdal a v jeho útrobách sa stále odohráva aspoň čiastočný výskum potencionálne využiteľných technológií. Ihneď po skončení predaja starého modelu, sa na internete objavili fotografie nového prototypu Band 3, o ktorom sme ale od roku 2016 vôbec nič nepočuli, keďže Microsoft ešte v tej dobe potvrdil, že v blízkej budúcnosti neplánuje predstaviť nový fitness náramok. Stály výskum potvrdzujú hlavne novo-odhalené patenty, ktoré boli na internete zverejnené len pred niekoľkými dňami a väčšina z nich bola spoločnosti Microsoft pripísaná ešte v roku 2017, čo teda nie je tak dávno.

Snímač na meranie krvného tlaku

Prvý patent bol pripísaný ešte vo februári 2017. Patent popisuje senzor na určovanie krvného tlaku bez použitia klasickej nafukovacej manžety. Táto technika by odhadovala krvný tlak pomocou charakteristík priebehu vášho pulzu, meraného pulzným oximetrom zabudovaným priamo v náramku. Na zistenie tlaku by bolo využité meranie „radiálneho pulzného tlaku“ alebo „rýchlosti aortovej pulznej vlny“. Obe tieto metódy korelujú s aktuálnym krvným tlakom. Náramok by pri meraní krvného tlaku dokázal zistiť informácie ohľadom vášho veku, anamnézy, celkový zdravotný stav a ďalšie časom meniace sa údaje a prvky, ktoré by pomocou AI dokázal určiť takmer so 100 percentnou presnosťou. Microsoft ale už v samotnom patente upozorňuje na to, že sa na takéto systémy netreba spoliehať a človek by sa mal riadiť hlavne podľa lekárskych odporúčaní.

Snímač na meranie úrovne stresu

Druhý patent bol podaný v novembri 2017 a je pokračovaním patentu ešte z roku 2014. Jedná sa o prstencový elektricky vodivý snímač, ktorý možno použiť na meranie úrovne stresu. Na udržanie kontinuálneho kontaktu s pokožkou, by sa mali využiť dva špeciálne úplne identické kovové snímače. Microsoft ale túto technológiu ďalej nepreberal a nešiel do hĺbky.

V našich dušičkách zostáva aspoň minimálna nádej

Celkom nové patenty nám dávajú aspoň ako takú nádej, že si pre nás Microsoft chystá ďalšiu generáciu fitness hodiniek Band, alebo má v rukáve úplne novú radu inteligentných hodiniek. To, či budú tieto technológie naozaj implementované, ukáže len čas a my si na to budeme musieť bohužiaľ počkať.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (pdfaiw.uspto.gov)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close