SpravodajstvoXiaomi

Chystá sa nástupca Mi Note 10? Na ceste je Mi CC10 s vlajkovým procesorom!

Mi CC10 prinesie výkon vlajkovej lode a vrcholnú výbavu. Čo vieme o novinke, ktorá by k nám mohla prísť pod názvom Mi Note 11?

Keď Xiaomi v novembri roku 2019 predstavilo model Mi Note 10, strhlo sa doslova nákupné šialenstvo. Smartfón ponúkal špičkovú výbavu za prijateľnú cenu a i teraz sa nájdu mnohí, ktorí na tento smartfón nedajú dopustiť. Mi Note 10 však bol určený len pre globálny trh a v Číne sa „skryl“ pod modelový rad Mi CC9 vytvorený v spolupráci s Meitu. Známy tipster na čínskej sociálnej sieti Weibo však teraz naznačuje príchod jeho nástupcu, Mi CC10. Informoval o tom portál Gizchina.com.

Mi CC10 s vlajkovým procesorom

Model Mi CC10 je podľa všetkého na ceste a vôbec nepôjde o slabo vybavený model. Zatiaľ čo predchodca s názvom Mi CC9 u nás v Európe známy ako Mi 9 Lite priniesol „len“ Snapdragon 710 a jeho Pro verzia s názvom Mi Note 10 zasa Snapdragon 730G, jeho nástupca prinesie rovno vlajkový Snapdragon 870.

Novinka s názvom Mi CC10 zamieri rovno do línie vlajkových lodí a i keď s týmto názvom do Európy neprídu, s najväčšou pravdepodobnosťou sa dočkáme návratu línie Mi Note. Tá už sa nám pomaly črtá a okrem špičkového čipsetu by mali získať i výbavu vlajkovej lode.

Výbava smartfónu

Zatiaľ dostupné informácie poukazujú napríklad na 4260mAh batériu, ktorá bola certifikovaná v 3C certifikácii. Ďalším zaujímavým parametrom je i pripravovaný 200mpx snímač kamery, ktorý mimochodom čipset podporuje, a tak by zatiaľ dostupné leaky mohli byť na dobrej stope.

Zatiaľ však podotýkame, že ide o čínsky model a globálne predstavenie by nemuselo prebehnúť v blizkej dobe. Xiaomi by sa však zaradilo medzi špičky vo fotografovaní a výkonom by prekonal mnohé konkurenčné vlajkové lode. Nepodpíše sa však na smartfóne vysoká cena? To žiaľ zistíme až na oficiálnom predstavení.

Boli by ste ochotní zaplatiť za smartfón s vlajkovou výbavou a 200mpx kamerou i viac, alebo by ste radšej siahli po menej vybavenom smartfóne? A akú cenu novému Mi CC10 tipujete? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close