AppleSpravodajstvo

Chystá sa Apple urobiť najväčšiu zmenu za posledných niekoľko rokov, alebo ide skôr len o špekulácie. Čo si myslíte?

Apple má údaje v pláne zmeniť názov iOS na iPhone OS

Spoločnosť Apple určite nikomu netreba zvlášť predstavovať. Vo svete smartfónov svoju epochu medzi laickou verejnosťou spoločnosť započala predstavením prvého iPhone zariadenie v roku 2007, ktorý doslova pobláznil technologických nadšencov. Hoci spoločnosť nebola prvou, ktorá priniesla dotykový displej, tak bola bezpochyby prvou, ktorá ponúkla nový štandard dotykového ovládania vrátane doladené operačného systému, ktorý ponúkol dovtedy nepoznaný zážitok z používania smartfónu.

iPhone OS

iPhone telefóny od roku 2007 lemuje operačný systém iOS, okolo ktorého sa zvrhla v týchto dňoch vcelku veľká debata. Vyvolal ju známy tipér, ktorý na pravidelnej báze prináša zákulisné informácie zo sveta spoločnosti Apple. Jon Prosser zdieľal status, v ktorom naznačuje, že operačný sytém iOS by sa mohol premenovať na   iPhone OS.

Tu treba dodať, že v minulosti spoločnosť Apple distribuovala smartfóny kde v popise bolo „iPhone OS“, neskôr však po predstavení iPad zariadení od tohto označovania upustila.

Aktuálne špekulácie hovoria, že Apple by potenciálne zmeny mal ohlásiť počas udalosti WWDC 2020, ktorá sa bude konať 22. júna, kedy má byť predstavená ďalšia veľká aktualizácia operačného systému, ktorý poháňa iPhone telefóny. Okrem iného informácie vyššie potvrdil aj známy redaktor portálu xda-developers.com, Max Weinbach, ktorý povedal, že zaevidoval rovnaké  „drby“ kolujúce zákulisím. Zároveň však dodal, že im neverí.

Čo si o tom myslíte, plánuje spoločnosť Apple premenovať iOS na iPhone OS? Aby sme nezabudli, tak podobnému kroku sa spoločnosť odhodlala v priebehu minulého roka, kedy v prípade iPad zariadení začala pomenovávať nové verzie operačného systému iPadOS.

Via Appleinsider.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close