AplikácieNovinkyŠPEKULÁCIEWindows 10

Microsoft sa chystá vymeniť jadro prehliadača Microsoft Edge. Použije engine konkurencie

Microsoft sa chystá vymeniť jadro „staro-nového“ prehliadača Microsoft Edge, ktorý bol predstavený len pred tromi rokmi spolu s Windowsom 10. Nový prehliadač mal vtedy nahradiť zastaralý Internet Explorer, ktorý bol v tom čase najrozšírenejším prehliadačom. Dnes je situácia však iná, Microsoft Edge na trhu osciluje okolo hranici 5% a Internet Explorer dlhodobo stráca. Aktuálne pokrýva približne 10% trhu. Na úplne opačnom konci sa nachádza internetový prehliadač Google Chrome, ktorý nájdeme vo viac ako 6 zariadeniach z desiatich.

Zdroj: netmarketshare.com

Internetový portál TheVerge prišiel s informáciami odvolávajúc sa na WindowsCentral.com, ktoré hovoria o projekte „Anaheim“. Za týmto tajomným názvom sa majú schovávať práce na novom internetovom prehliadači, ktorý nebude postavený na engine EdgeHTML ale Chromium. Znamená to, že internetový prehliadač vyvíjaný Microsoftom bude postavený na jadre prehliadača Chrome.

Dôvodom tejto radikálnej zmeny je pravdepodobne to, že internetový prehliadač Chrome je najrozšírenejším prehliadačom na trhu čo znamená, že vývojári sústreďujú svoje úsilie práve na tento prehliadač za účelom optimalizácie stránok. Ostatné prehliadače tak zostávajú pre nich na okraji záujmu.

Očakáva sa, že Microsoft tento prechod na nový engine oficiálne oznámi už čoskoro.

Zdroj: via TheVerge

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close