ANDROIDNovinky

ChromeOS bude čoskoro schopný využívať Android aplikácie na pozadí. Tak ako skutočný PC

Google ChromesOS v posledných mesiacoch robí viacero drobných krôčikov, ktorými sa približuje k „skutočnému“ počítaču.

Jednou z posledných takýchto noviniek je zavedenie Google Play obchodu na ChromeOS po dlhom BETA testovaní. Avšak stále tu absentujú niektoré funkcionality, ktoré by Goolge ChromeOS priblížili bližšie k používateľskému zážitku rovnajúcemu sa počítačom. Najvýraznejšou takouto funkciou sú paralelné úlohy. Google ChromeOS nebol schopný mať spustené dve Android aplikácie na obrazovke v rovnakom čase. Doteraz Google ChromeOS ak ste mali spustenú jednu aplikáciu a chceli ste ísť do druhej tak zamrazil tu pôvodnú a až následne ste mohli prejsť do druhej. Výsledkom bolo napríklad to, že pri prehrávaní hudby aplikácia nezobrazovala to čo reálne prehrávala alebo nedochádzalo k živému aktualizovaniu správ ak ste pracovali v rozhraní inej aplikácie.

Najnovšia aktualizácia ChromeOS Beta 64 však prináša možnosť pracovania s viacerými paralelnými aplikáciami súčasne. V podstate prináša základnú funkciu, ktorá je na desktopoch už dlhšiu dobu – prácu s viacerými aktívnymi oknami súčasne.

Zdroj: MSP

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close