APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Chrome vylepší možnosť zdieľania polohy s webstránkami v prospech používateľov

Chrome ponúkne možnosť dočasného zdieľania polohy so stránkami.

Súkromie je čoraz viac frekventovanejšou témou obzvlášť v prípade polohy používateľov. Ide o informáciu, ktorú málokto rád zdieľa. Okrem iného problémom je, že vo väčšine prípadov, dochádza k permanentnému zdieľaniu tejto informácie, čo nie je mnohým pochuti. Preto sa používatelia vo všeobecnosti uchyľujú k zákazu zdieľania tejto informácie a to aj na úkor funkcií.

Google Chrome príde však pravdepodobne už čoskoro s riešením, ktoré by mohlo byť „zlatou strednou cestou“, ktorá uspokojí ako používateľov, tak aj prevádzkovateľov webstránok. Na tému upozorňuje portál xda-developers.com.

Chrome ponúkne možnosť dočasného zdieľania polohy

Portál konkrétne upozorňuje na verziu prehliadača Chrome Canary 91.0.4442.1, ktorá obsahuje vcelku zaujímavú funkciu v rámci skrytej ponuky menu (Chrome://flags). Ide konkrétne o možnosť dočasného zdieľania polohy s webovými stránkami.

Funkcia by mala fungovať na tom princípe, že keď webstránka vyzve používateľa k zdieľaniu polohy, tak ten bude mať na výber z troch možností. Konkrétne bude mať k dispozícii zamietnutie zdieľania tejto informácie, povolenie zdieľania polohy pri návšteve webovej stránky a dočasného zdieľania tejto informácie.

chrome nova ponuka zdielania polohy
Zdroj: xda-developers.com

Dočasné zdieľanie by  malo byť aktívne len počas aktuálne prebiehajúcej relácie. V praxi by to malo znamenať, že po udelení tohto typu oprávnenia, potom ako používateľ opustí stránku, tak už nebude túto informáciu zdieľať s webstránkou. Vo svojej podstate ide o jednorazové povolenie,  aké je prítomné v operačnom systéme Android 11 v súvislosti s povolením prístupu k mikrofónu zariadenia, či polohe.

V prípade, ak Google privedie k životu túto funkciu aj do stabilnej verzie prehliadača, tak by to znamenalo výrazný posun k lepšiemu v oblasti ochrany súkromia. Hneď ako budú dostupné ďalšie informácie ohľadne tejto funkcie, tak vás budeme informovať. Pevne však veríme, že v prehliadači Chrome bude prítomnou čo najskôr.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close