fbpx
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Chrome vás v režime Inkognito na Androide nechá po novom spraviť snímku obrazovky

Funkcia je zatiaľ dostupnou vo verzii prehliadača Chrome Canary

Jedna z funkcií, ktorá v prehliadači Chrome na Androide dlho chýba, je možnosť vytvorenia snímky obrazovky v režime inkognito. To by sa však už mohlo čoskoro zmeniť. Naznačuje to najnovšia verzia prehliadača Chrome Canary, v rámci ktorej sa objavila možnosť vytvorenia snímky obrazovky aj v režime inkognito.

Takto si funkciu môžete aktivovať už dnes

Funkcia sama o seba však nie je automaticky dostupnou. Je ju potrebné aktivovať prostredníctvom skrytého menu, resp. experimentálnych funkcií. Samotné aktivovanie funkcie však nie je vôbec zložité. Môžete tak spraviť prostredníctvom niekoľkých jednoduchých kliknutí.

Ako prvé je potrebné otvoriť ponuku s experimentálnymi funkciami. Urobiť tak môžete potom, ako zadáte adresu „chrome://flags“. Následne sa vám otvorí ponuka so skrytou ponukou nastavení. Tak, ako môžete vidieť nižšie.

Následne dajte vyhľadať možnosť „Inkognito sceenshot“. Potom zvoľte možnosť „Enabled“, teda zapnuté. Prehliadač vás následne vyzve k reštartovaniu.

Chrome Canary_moznost printscreenu v rezime inkognito_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Po úspešnom reštartovaní prehliadača a zapnutia režimu Inkognito, budete môcť vyhotoviť snímku obrazovku. 

Chrome Canary_moznost printscreenu v rezime inkognito_2 (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Zároveň však musíme dodať, že aktuálne nie je známa informácia, kedy bude funkcia oficiálne uvoľnenou aj v stabilnej verzii  internetového prehliadača pre Android. Môžeme však očakávať, že by sa tak mohlo stať v priebehu nasledujúcich týždňov vo verzii prehliadača Chrome 88.

V prípade, ak by ste si chceli funkciu vyskúšať už dnes, tak môžete tak spraviť prostredníctvom prehliadača Chrome Canary, ktorý môžete stiahnuť z obchodu Google Play prostredníctvom odkazu nižšie.

Chrome Canary (instabil)
Chrome Canary (instabil)
Developer: Google LLC
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close