ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Chrome pre smartfóny dostane jednu z najužitočnejších funkcií, ktorú denne používame na počítačoch

S príchodom Androidu 12 nás čaká aj nádielka nových funkcií. Jednu z nich získa aj internetový prehliadač Chrome.

Internetový prehliadač Google Chrome pre Android sa plynúcim časom stáva čoraz komplexnejším webovým prehliadačom. Rovnako treba dodať, že rozdiely vo funkciách medzi počítačovou verziou prehliadača a tou pre smartfóny, sa postupne stierajú.

Medzery vo funkciách sú však stále prítomnými a nie je ich málo. Ako sa však vďaka fóru XDA-developers.com dozvedáme, tak mobilná verzia prehliadača Chrome, dostane užitočnú funkciu, s ktorou aktívne pracujeme v prípade počítačovej verzie prehliadača na dennej báze.

Chrome pre smartfóny umožní prácu s viacerými kartami súčasne

V súčasnosti jednou z funkcií, ktorá chýba mobilnej verzii prehliadača ako soľ, je možnosť otvorenia viacerých kariet súčasne. V súčasnosti môžu používatelia smartfónov mať otvorenú len jednu aktívnu kartu a ďalej s ňou pracovať. To by sa však malo do budúcnosti zmeniť spolu s príchodom Androidu 12.

Zdá sa, že táto funkcia pridá do ponuky Chrome tlačidlo „nové okno“ , čím sa spustí nová inštancia prehliadača. Skúmaný kód aplikácie naznačuje, že bude možné otvoriť až päť rôznych okien prehliadača Chrome s neobmedzeným počtom kariet v každom z nich. Ako by funkcia mala vyzerať v praxi, sa môžete pozrieť nižšie na snímkach obrazovky.

Google Chrome praca s viacerymi kartami sucasne
Zdroj: xda-developers.com

V prípade, ak patríte medzi testerov nového Androidu 12, tak funkciu môžete vyskúšať v prehliadači Chrome (93 alebo vo vyššej verzii) Beta, Dev alebo Canary potom, ako si v experimentálnych funkciách zapnete funkciu „multi-instance“.

Mimochodom, jednou z ďalších funkcií, ktorá by mala byť neskôr v prehliadači Chrome prítomnou, je možnosť využívania Inkognito režimu len potom, ako dôjde k overeniu, že smartfón drží v ruke reálne jeho majiteľ. Za týmto účelom, bude Chrome vyžadovať pri otvorení karty v režime Inkognito heslo, alebo overenie používateľa pomocou biometrických údajov.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close