APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Chrome pre Android už čoskoro dostane vcelku žiadanú funkciu z desktopovej verzie prehliadača

Mobilná verzia najpoužívanejšieho internetového prehliadača síce pomaly, ale isto dobieha svojho desktopového súrodenca

Používatelia mobilnej verzie internetového prehliadača Google Chrome na smartfónoch s operačným systémom Android sa môžu už čoskoro tešiť na novú bezpečnostnú funkciu, ktorú určite ocení veľká časť používateľov. V najbližšej veľkej aktualizácii sa totižto zrejme môžme tešiť na úplné sprístupnenie funkcie Safety Check, ktorú už zopár týždňov poznáme z desktopovej verzie prehliadača Chrome, informuje zahraničný portál Techdows.com.

Rýchla a jednoduchá kontrola bezpečnosti

Úlohou novej funkcie je rýchlo a účinne ochrániť používateľov mobilného prehliadača Chrome pred možnými hrozbami na internete. Funkcia využíva kontrolu vybraných prvkov počas prehliadania, ako aj automaticky vyhľadáva najnovšie dostupné bezpečnostné, ale aj bežne dostupné aktualizácie. Skvelou funkciou sú aj automatická kontrola hesiel, či sa náhodou nedostali do obehu.

Video vyššie ukazuje vzhľad novej sekcie Safety Check na desktope, s ktorou ste sa možno stretli už aj Vy. Pre smartfóny je momentálne funkcia dostupná iba v prípade, že ste aktívnym používateľom verzie Google Chrome Canary, čiže testovacej verzie, ktorá obdržiava aktualizácie v predstihu. Ak patríte medzi takýchto používateľov a máte na svojom zariadení nainštalovanú najnovšiu Canary verziu, funkciu Safety Check môžete aktivovať nasledovne.

  • Do vyhľadávacieho panelu vložte odkaz chrome://flags
  • Vo vyhľadávači v rámci Nastavení nájdite „Safety Check“
  • Zvoľte možnosť Enabled v položke Safety Check for Android
  • Po reštarte prehliadača otvorte sekciu Nastavenia
  • Zvoľte položku Safety Check a kliknite na možnosť Check now

Funkcia Safety Check bude podľa všetkého už o pár týždňov dostupná aj pre bežných používateľov mobilného internetového prehliadača Google Chrome pre operačný systém Android. Ak všetko prebehne podľa predstáv vývojárov, uvidieť by sme ju mali už v najbližšej väčšej softvérovej aktualizácii.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close