ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Chrome pre Android dostane funkciu, ktorá umožní vo veľkej miere zmeniť vzhľad aplikácie. Na čo sa môžeme presne tešiť?!

Chrome bude dynamicky meniť farbu podľa toho, akú máte nastavenú tému vo vašom smartfóne.

Spolu s predstavením Androidu 12 (v BETA zostavení) spoločnosť Google priniesla nielen nové funkcie, ale aj zmeny vo vzhľade Androidu. Google v čase predstavenia Androidu 12 (BETA) spomínal aj nový dizajnový jazyk, Material You, a funkciu adaptívneho prispôsobenia rozhrania aplikácií farbám systému. Na podrobné informácie bol však skúpim. To sa najnovšie aspoň čiastočne mení. Dôvodom je nová funkcia v prehliadači Chrome, ktorá odhaľuje prvý náhľad toho, ako bude funkcia fungovať praxi.

Chrome s prvkami dizajnového jazyka „Material You“

Internetový prehliadač Google Chrome čaká jedna z najvýznamnejších zmien vo vzhľade za posledné roky. Ako informuje portál 9to5google, tak Google začal zavádzať v testových verziách prehliadača Chrome (Canary 93.0.4561), ktoré bežia na Androide 12 (BETA), prvé zmeny vo vzhľade súvisiace s funkciou adaptívneho prispôsobenia rozhrania (pozn. redakcie: funkciu nájdete aj v Androide 11, ale vzhľadom na absenciu funkcie adaptívneho prispôsobenia farebnosti rozhrania naprieč systémom, funkcia je nefunkčnou).

V najnovšej verzii prehliadača Chrome bola v rámci experimentálnych funkcií pridaná funkcia „Dynamické farby v systéme Android“. Ako už z názvu plynie, tak Chrome, po zapnutí tejto funkcie, bude viac previazaným s operačným systémom. Funkcia totiž umožňuje extrahovať farby témy nastavenej v operačnom systéme. Následne, Chrome  prednastavenú farebnú schému v smartfóne, nastaví naprieč rozhraním aplikácie.

dynamicke prispôsobenie farby_chrome
Zdroj: Vosveteit/Printscreen

Ako môžete vidieť nižšie, ak po zapnutí tejto funkcie došlo k zmene farebného štýlu hlavičky nastavení prehliadača. Očakáva sa, že spolu s postupným vývojom tejto funkcie, Chrome bude schopným upravovať vzhľad aj ďalších častí prehliadača. Tak či onak, funkcie je zatiaľ stále vo vývoji a stále vieme len veľmi málo informácií o tom, ako bude vo finálne fungovať.

Chrome_material dizajn_canary_funkcia zmeny farby_1
Zdroj: 9to5google

Aj keď je ešte stále čo robiť, vedomie, že Google začal prispôsobovať svoje aplikácie novému dizajnovému jazyku, je určite dobrou správou. Veríme, že spoločnosť má domáce úlohy hotové dobre a pred príchodom finálnej verzie Androidu 12 nás neprekvapí žiadna negatívna správa, ktorá by znamenala neprítomnosť tejto funkcie.

Uvítate túto funkciu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close