ANDROIDBezpečnosťSpravodajstvo

Chrome pre Android dostal zaujímavú funkciu „Náhľad stránky“. Čo to je a ako funguje?

Chrome ponúka „Náhľad stránok“, na ktoré odkazujú webstránky.

Google Chrome v posledných týždňoch prešiel viacerými vylepšeniami. Zatiaľ čo včera sme upozorňovali na vylepšenia „pod kapotou“, tak dnes by sme chceli upozorniť na ďalšiu zaujímavú funkciu. Na tému upozorňuje portál 9to5google.

Chrome ponúka „Náhľad stránok“

Najnovšia verzia pre Android zariadenia obsahuje vcelku zaujímavú funkciu, ktorú môžeme opísať ako „náhľad stránok“. Funkcia reaguje na problém, aby sa používatelia vyhli rôznym podozrivým stránkam, prípadne „klamlivým odkazov“, ktoré sa tvária, že vás presmerujú na obsah, o ktorý sa zaujímate, ale v skutočnosti vás pošlú na iný, prípadne škodlivý obsah.

Fungovanie tejto funkcie je veľmi jednoduché a zvládne s ním pracovať každý používateľ vrátane tých menej zručnejších. Funkcia funguje na tom princípe, že keď používateľ podrží krátku chvíľu aktívny odkaz, tak mu vyskočí ponuka s možnosť zobrazenia náhľadu cieľovej adresy.

Ako môžete vidieť nižšie na snímkach obrazovky, tak potom ako používateľ podrží po krátku chvíľu aktívny odkaz, tak mu vyskočí okno, na ktorom uvidí URL adresu s cieľovou adresou vrátane možnosť „Zobraziť ukážku stránky“. Potom, ako používateľ zvolí  možnosť zobrazenia ukážky, tak sa mu otvorí náhľad cieľovej URL adresy, s ktorou bude môcť ďalej pracovať.

Potom bude môcť používateľ pracovať s otvorenou kartou buď v plávajúcom okne, alebo prostredníctvom ikony šípky v pravom hornom rohu, môže kartu otvoriť na celú obrazovku, prípadne môže kartu zavrieť.

Funkcia je dostupná v stabilnej verzii prehliadača Chrome 89 pre Android. V prípade, ak funkciu nemáte ešte dostupnú, tak môžete pomocou odkazu nižšie aktualizovať svoj prehliadač.

Chrome: rýchly a bezpečný
Chrome: rýchly a bezpečný
Developer: Google LLC
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close