Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Chrome od verzie 85 by mohol ponúknuť menej frustrujúce nahrávanie obrázkov

Ak omylom vložíte obrázok mimo plochy jeho nahrávania, tak sa Vám nezruší otvorená stránka

Pravdepodobne väčšina z nás sa v prípade používania počítačovej verzie internetového prehliadača Chrome  stretla s rovnakým problémom – keď ste nahrávali obrázok na stránku pomocou jeho presunutia, a neskôr ste si uvedomili, že stránka túto funkciu nepodporuje, alebo ste ho omylom umiestnili mimo vyhradený priestor, tak sa Vám otvorila fotografia a otvorená stránka zmizla.

Chrome nahravanie obrazku_povodny stav
Zdroj: vosveteit.sk

Tomuto problému by mohlo už čoskoro odzvoniť. Portá Androidpolice.com poukazuje na novú funkciu prehliadača Chrome, ktorá by mohla byť dostupná od verzie Chrome 85 (v súčasnosti je dostupná verzia prehliadača 83.0.4103.97).

Fotografia sa Vám otvorí v novom okne

Ako môžete vidieť nižšie, tak v prípade presunutia obrázka do mimo vyhradené miesto, pôvodná stránka zostane otvorenou, ale otvorí sa nové okno s obrázkom, ktorý ste chceli nahrať na stránku.

Chrome_nahravanie obrazku_novy stav
Zdroj: vosveteit.sk

Portál túto zmenu zaevidoval v rámci verzie prehliadača Chrome Canary 85, ktorú si môžete aktuálne stiahnuť prostredníctvom stránok spoločnosti Google. Do pozornosti však dávame, že verzia prehliadača Canary je primárne určená pre testerov a vývojárov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close