APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Chrome dostáva funkciu pokročilej správy otvorených kariet

Nová funkcia v prehliadači Chrome má zvýšiť efektivitu práce s oknami

Internetový prehliadač je niečo s čím sa väčšina z nás stretáva na dennej báze. O to viac dôležité je, aby sa s ním pracovalo dobre. Google prostredníctvom svojho blogu ukazuje novú funkcia v spojitosti so správou otvorených kariet, ktorú začne postupne uvoľňovať do sveta už v najbližších dňoch.

Pokročilá správa kariet

„Sú dva typy ľudí vo svete: minimalisti, ktorí majú otvorených len pár kariet so stránkami v jednom momente, a „zberatelia“ otvorených kariet, ktorí majú… výrazne viac otvorených kariet.“ píše Google vo svojom blogu.

Nová funkcia je primárne určená pre prvú skupinu ľudí.  Prináša totiž o niečo viac poriadku do správy kariet. Spoločnosť píše, že prostredníctvom pravého tlačidla myši, používatelia budú môcť meniť názov kariet a ich podfarbenie. Okrem iného používateľ takto môže zoskupovať karty a ďalej s nimi pracovať.

„Jednoduchým kliknutím pravým tlačidlom myši teraz môžete karty zoskupiť a označiť ich vlastným menom a farbou. Po zoskupení kariet môžete ich presunúť a zmeniť ich poradie na paneli kariet…“ píše Google vo svojom blogu.

Google ďalej vysvetľuje, že zoskupovanie kariet Vám môže pomôcť v efektivite pri využívaní služieb podobných ako Google Dokumenty, kde si budete môcť pomôcť  s organizáciou práce. Napríklad, používateľ si bude vedieť jednotlivé okná roztriediť do sekcií ako „ASAP“, „Neskôr“, „V procese spracovávania,…“ a podobne. Zároveň jednotlivé sekcie je možné označovať aj pomocou Emoji.

Spoločnosť v závere dodáva, že funkciu začína postupne uvoľňovať od budúceho týždňa. V prípade, ak by ste ju chceli vyskúšať už dnes, môžete tak spraviť prostredníctvom BETA programu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close