Pracovné ponuky
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Chrome dostáva funkciu pokročilej správy otvorených kariet

Nová funkcia v prehliadači Chrome má zvýšiť efektivitu práce s oknami

Internetový prehliadač je niečo s čím sa väčšina z nás stretáva na dennej báze. O to viac dôležité je, aby sa s ním pracovalo dobre. Google prostredníctvom svojho blogu ukazuje novú funkcia v spojitosti so správou otvorených kariet, ktorú začne postupne uvoľňovať do sveta už v najbližších dňoch.

Pokročilá správa kariet

„Sú dva typy ľudí vo svete: minimalisti, ktorí majú otvorených len pár kariet so stránkami v jednom momente, a „zberatelia“ otvorených kariet, ktorí majú… výrazne viac otvorených kariet.“ píše Google vo svojom blogu.

Nová funkcia je primárne určená pre prvú skupinu ľudí.  Prináša totiž o niečo viac poriadku do správy kariet. Spoločnosť píše, že prostredníctvom pravého tlačidla myši, používatelia budú môcť meniť názov kariet a ich podfarbenie. Okrem iného používateľ takto môže zoskupovať karty a ďalej s nimi pracovať.

„Jednoduchým kliknutím pravým tlačidlom myši teraz môžete karty zoskupiť a označiť ich vlastným menom a farbou. Po zoskupení kariet môžete ich presunúť a zmeniť ich poradie na paneli kariet…“ píše Google vo svojom blogu.

Google ďalej vysvetľuje, že zoskupovanie kariet Vám môže pomôcť v efektivite pri využívaní služieb podobných ako Google Dokumenty, kde si budete môcť pomôcť  s organizáciou práce. Napríklad, používateľ si bude vedieť jednotlivé okná roztriediť do sekcií ako „ASAP“, „Neskôr“, „V procese spracovávania,…“ a podobne. Zároveň jednotlivé sekcie je možné označovať aj pomocou Emoji.

Spoločnosť v závere dodáva, že funkciu začína postupne uvoľňovať od budúceho týždňa. V prípade, ak by ste ju chceli vyskúšať už dnes, môžete tak spraviť prostredníctvom BETA programu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Google Nové funkcie Správa kariet

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close