Spravodajstvo

Chrome by mohol v krátkej budúcnosti podporovať funkciu Windows Hello

Platby cez prehliadač Chrome by sme mohli čoskoro verifikovať prostredníctvom funkcie Windows Hello

Windows Hello je funkcia, s ktorou sme sa mohli prvýkrát stretnúť niekoľko rokov dozadu. Dostupná bola dokonca aj v smartfónov s operačným systémom Windows Mobile. Ide o funkciu, prostredníctvom ktorej sa overuje identita používateľa prostredníctvom biometrických údajov.

Windows Hello v prehliadači Chrome

Portál Androidpolice.com poukazuje na implementáciu tejto funkcie  v prehliadači Google Chrome, kde by mala slúžiť na overovanie používateľov pri automatickom vypĺňaní informácií o platobných kartách.

Ako môžete vidieť nižšie, tak v rámci nastavení prehliadača pribudla možnosť Platobné metódy, kde v rámci metód pribudla možnosť Windows Hello

windows-hello-google-pay-chrome
Zdroj: androidpolice.com

V praxi to znamená, že používateľ nebude musieť  vypĺňať informácie o platobnej karte, ale použije na verifikáciu ním zvolené heslo, odtlačok prsta, prípadne sken tváre. Následne  sa mu potrebné údaje vyplnia automaticky.

Vývojár Owen Williams, ktorý na funkciu upozornil hovorí, že ju objavil v rámci najnovšej verzie BETA programu.  Portál však dodáva, že sa im podarilo aktivovať funkciu aj v stabilnej verzii prehliadača 83.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close