APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Chrome bude lepším prehliadačom. Google pracuje na týchto nových a hlavne užitočných funkciách! Uvítate ich?

Google v prehliadači Chrome testuje funkciu „Bočného vyhľadávania“ a funkciu „Cesty“. Obe patria do kategórie užitočných. O čo konkrétne ide?

Internetový prehliadač Chrome je medzi používateľmi nesmierne populárnym prehliadačom. Dôvodom je, že Google neustále pracuje na nových funkciách a postupnom zdokonaľovaní prehliadača. Nedávno sme vám napríklad ukázali funkciu Dlhých snímok obrazovky, prostredníctvom ktorej viete zachytiť na snímku časti webu, ktoré reálne nevidíte. Nejde však o jedinú funkciu, na ktorej Google aktívne pracuje. Najnovšie sa do pozornosti dostávajú ďalšie funkcie, ktoré stoja za povšimnutie. O čo konkrétne ide?

„Bočné vyhľadávanie“ v Google popri otvorenej stránke

Jednou z funkcií, ktorá stojí za pozornosť, je „Bočné vyhľadávanie“. Ide o funkciu, ktorá umožní otvoriť vyhľadávač Google bok po boku s otvorenou stránkou. Pre lepšiu ilustráciu si predstavte situáciu, kedy vyhľadáte obsah na internete, otvoríte si stránku a v bočnom paneli budete mať k dispozícii aj ďalšie výsledky vyhľadávania, prípadne budete môcť zadať nový dopyt vyhľadávania. Vďaka tomu budete môcť porovnať výsledky vyhľadávania medzi sebou.

Chrome funkcia bocneho vyhladavania
Zdroj: blog.chromium.org

Táto funkcia je aktuálne dostupnou a testovanou naprieč Chrome OS. Pevne však veríme, že už čoskoro bude dostupnou aj pre ďalších používateľov naprieč Windowsom, či ďalšími operačnými systémami.

„Cesty“: Ďalšia zaujímavá funkcia

Jednou z ďalších zaujímavých funkcií, ktorú Google v prehliadači Chrome testuje, sú „Cesty“. O čo konkrétne ide? Predstavte si situáciu, že hľadáte informácie o určitej téme a medzičasom ste navštívili aj iné stránky, napríklad obchody, sociálne siete a podobne. Ak by ste sa chceli dopátrať k stránkam, ktoré súviseli s danou témou, o ktorej ste vyhľadávali informácie, tak by ste museli otvoriť históriu prehliadania a manuálne dohľadať stránky, ktoré ste navštívili. Google však namiesto toho, aby ste dohľadávali tieto stránky, chce zrugopovať stránky s podobnými témami. V praxi to bude znamenať, že prostredníctvom dedikovanej stránky, budete môcť pristupovať k skupine stránok, ktoré sa týkali konkrétnej témy, o ktorej ste vyhľadávali informácie.

Chrome funkcia Cesty
Zdroj: blog.chromium.org

Spoločnosť túto funkciu vysvetľuje slovami nižšie.

„Ak ste počas posledných týždňov skúmali cestu na Yosemite, tak funkcia Cesty zoskupí všetky stránky, ktoré ste navštívili súvisiace s Yosemite, aby ste si ich mohli jednoducho prezrieť bez toho, aby ste museli prezerať svoju históriu prehliadania.“

Čo hovoríte na pripravované funkcie, pozdávajú sa vám? V závere však musíme dodať, že aktuálne nie je presne známe, kedy budú pripravované funkcie sprístupnené v oficiálne dostupnej verzii prehliadača Chrome pre širokú verejnosť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close