Spravodajstvo

Chrome bude automaticky blokovať reklamu. Nie však všetku

Reklamy, ktoré spotrebovávajú neprimerane veľa energie či dát, bude Chrome automaticky blokovať

Google Chrome prostredníctvom svojho blogu oznámil novú a určite vítanú funkciu spojenú s reklamou. Bude blokovať reklamu, avšak nie všetku.

Reklamám, ktoré využívajú neprimeranie zdrojov zariadenia čoskoro odzvoní

V rámci programu „Better Ads Standards“, teda Lepšie reklamné štandardy, sa spoločnosť zaviazala, že jedným z cieľov spoločnosti je doručovať menej obťažujúcu reklamu koncovým používateľom. Z tohto dôvodu zavádza ďalšiu novinkou, ktorá bude blokovať reklamu, ktorá spotrebováva príliš veľa výkonu počítača vrátane batérie, spotrebúva neprimerane veľa dát a podobne. Ide napríklad o reklamy, ktoré spúšťajú na pozadí rôzne scripty, ktoré využívajú výkon počítačov, napríklad na ťažbu digitálnych mien.

„Nedávno sme zistili, že zlomok percent reklám spotrebuje neprimerane veľký podiel zdrojov zariadenia, ako napríklad batériu, dáta a podobne, bez toho, aby o tom používateľ vedel. Tieto reklamy (napríklad tie, ktoré ťažia kryptomeny, sú zle naprogramované alebo nie sú optimalizované pre použitie v sieti), môžu vyčerpať výdrž batérie, saturovať napäté siete a stáť peniaze.“ píše spoločnosť vo svojom blogu.

Z tohto dôvodu sa budete môcť začať  stretávať v relatívne krátkej budúcnosti s hláškou „Ad removed“, teda Vymazaná reklama, počas prehliadania webstránky. Google píše, že chce týmto spôsobom šetriť energiu zariadení a množstvo prenesených dát, obzvlášť v prípade mobilných, kde používatelia častokrát nemajú neobmedzené balíčky.

priklad chyobej hlasky zobrazenia reklamy_chrome
Zdroj: Google blog

Google ďalej vysvetľuje, že na to, aby detegovali problémové reklamy, tak nastaví maximálne prahové hodnoty, ktoré ak reklamy presiahnu, tak ich prehliadač zablokuje.

prahove hodnoty reklam_chrome blokovanie reklam
Zdroj: Google blog

Spoločnosť v závere svojho blogu píše, že funkciu bude niekoľko nasledujúcich mesiacov testovať, pričom očakáva, že oficiálne uvoľnenie tejto funkcie pre širokú verejnosť je naplánované v auguste tohto roka. Zároveň chce dať touto cesto extra priestor pre inzerentov na úpravu svojich rekám, aby zodpovedali požadovaným štandardom.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close