SpravodajstvoWindows

Chrome aj naďalej rastie na úkor Internet Exploreru. Edge rástol minimálne

Mesiac ubehol ako voda a my tu máme najnovšie dáta z NetShareMarket porovnávajúce rozšírenosť jednotlivých internetových prehliadačov. Už minulý mesiac sme vám priniesli informácie, z ktorých bolo jasne vidieť dominanciu internetového prehliadača Chrome, ktorý každý mesiac odkusne niečo z trhového podielu prehliadača Internet Explorer, a nebolo tomu inak počas februára.

Ako môžete vidieť v tabuľke nižšie, tak internetový prehliadač Chorme podrástol o 0,59%, pričom na druhej strane najvýraznejší pokles zaznamenal internetový prehliadač Internet Explorer, ktorý si pohoršil o 0,54% bodu. Mierny pokles aktívnych používateľov zaznamenali aj internetové prehliadače Firefox a Safari. Útechou nám môže byť kozmetický nárast popularity prehliadača Microsoft Edge, ktorý podrástol o 0,07%.

Rozšírenosť internetový prehliadačov – február 2017

Mesiac CHROME INTERNET EXPLORER FIREFOX MICROSOFT EDGE SAFARI OTHER
Január, 2017 57.94% 19.71% 11.77% 5.48% 3.47% 1.64%
Február, 2017 58.53% 19.17% 11.68% 5.55% 3.45% 1.62%

 

Aký internetový prehliadač používate vy?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close