SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Chrome 59 prinesie podporu pre animované PNG bez ďalších rozšírení

Zatiaľ najnovšia stabilná verzia populárneho webového prehliadača od Googlu je Chrome 58, dostupná na všetkých platformách. Verzia 59 je zatiaľ len v Dev Channel pred jej všeobecným zavedením. Google však už teraz potvrdil, že nadchádzajúca verzia bude obsahovať natívnu podporu animovaných PNG súborov.

Podobné GIF v podpore priehľadnosti

Podpora tejto funkcie bola potvrdená priamo od zamestnanca spoločnosti Google, ktorý na otázku jedného používateľa o nadchádzajúcej podpore pre APNG v ďalšej verzii prehliadača potvrdil:

„Áno, Chrome 59 animuje animované PNG bez potreby akéhokoľvek rozšírenia prehliadača.“

Súbory PNG sú podobné GIF v podpore priehľadnosti. Animované súbory GIF nájdete dnes už všade, avšak animované súbory PNG (alebo APNG) sú stále pomerne nezvyčajné a nie tak rozšírené. Na rozdiel od súborov GIF, podporujú APNG súbory aj 24-bitové obrázky a 8-bitovú priehľadnosť.

Niektoré prehliadače podporujú APNG už dlhšiu dobu. Ich zavedenie aj do Chromu je určite krokom vpred, ktorí užívatelia náležite ocenia.

Zdroj: 9to5google, giphy.com (gif)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close