Pracovné ponuky
NávodySpravodajstvoTECHNOLÓGIEWindows

Chcete vyskúšať nový Windows 10 2004 už dnes? Pozrite sa, ako na to

Pozrite sa, ako môžete pomocou pár krokov vyskúšať nový Windows 10 May 2020

V priebehu včerajšieho dňa sme Vás informovali o tom, že spoločnosť Microsoft sprístupnila veľkú aktualizáciu pre Windows 10 počítače, takzvanú Windows 10 May 2020. Aktuálne je však dostupnou len pre členov programu Windows Insider, ktorí sú zapojení v okruhu „Release Preview Ring“. Ide o okruh pre vývojárov, v rámci ktorého nájdete aktualizácie pred finálnym vypustením pre širokú verejnosť. Nižšie Vám ukážeme, ako sa môžete do tohto okruhu zapojiť, a tak vyskúšať najnovší Windows v predstihu ešte pred ostatnými.

Vyskúšajte nový Windows 10 už dnes

UPOZORNENIE: Hoci ide o verziu Windowsu, ktorá je naplánovaná pre komerčné využitie, tak aj napriek tomu ide stále o vývojársku verziu Windowsu, a preto Vám môže potenciálne rozhádať alebo iným spôsobom poškodiť nastavenia Vášho počítača. Preto Vám odporúčame urobiť si zálohu Vašich nastavení, prípadne aj súborov prostredníctvom Nastavení počítača.

Celý proces je v skutku veľmi jednoduchým. Otvorte si Nastavenia a choďte do sekcie Aktualizácie a zabezpečenie.

Windows 10_nastavenia
Zdroj: Vosveteit.sk

V rámci sekcie Aktualizácií si tvorte položku Windows Insider Program, kde si pridajte účet (Prepojenie na konto insidera pre Windows).

Windows Insider Program
Zdroj: Vosveteit.sk

V rámci sekcie Aktualizácií si tvorte položku Windows Insider Program, kde si pridajte účet.

Windows Insider Ucet_prihlasenie
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne by ste mali vidieť okno, ako môžete vidieť na prvom obrázku. Kliknite na „Slow (Recommended)“ a po tom vyberte možnosť Realease Preview. Ide o najbezpečnejší okruh v rámci programu Windows Insider, v rámci ktorého dochádza k finálnemu testovaniu jednotlivých zostavení.

Teraz sa vráťte do nastavení a choďte do sekcie Windows Update. V rámci nej vyhľadajte dostupné aktualizácie. Mali by ste vidieť dostupnú aktualizáciu Windows 10, verzia 2004. Kliknite na stiahnuť a nainštalovať.

Windows 10 stiahnutie aktualizacie
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, ak by ste chceli následne prestať dostávať aktualizácie v rámci okruhu Windows Insider, tak opäť otvorte sekciu Windows Insider Program a kliknite na „Stop getting preview builds“. Následne budete dostávať už iba oficiálne aktualizácie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Nový Windows Windows Windows 10 May 2020 Windows aktualizácie Windows Insider

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close