ANDROIDNávodySpravodajstvo

Chcete mať pocitovo rýchlejší Android? Skúste si zvýšiť rýchlosť animácií v smartfóne, prípadne ich vypnúť

Pomocou týchto krokov môžete zrýchliť chod Vášho telefónu

Chceli by ste si zrýchliť Android Váš Android smartfón? Tejto téme sme sa samostatne venovali v rámci jedného zo starších článkov, kde sme poukazovali na to, ako je možné prečistiť si úložný priestor, ako odstrániť nepotrebné aplikácie, ako znížiť vyťaženie RAM pamäte a podobne.

Dnes by sme Vám chceli dať do pozornosti ďalší tip, konkrétne by sme chceli poukázať na možnosť vypnutia, resp. zrýchlenia animácií v rozhraní smartfónu. Ide napríklad o vizuálne efekty pri prechode medzi jednotlivými obrazovkami v rozhraní telefónu, rôzne animácie pri spúšťaní aplikácií a podobne.

Toto nastavenie však nie je dostupné v klasických nastaveniach smartfónu, ale je potrebné aktivovať si vývojárske nastavenia, a až po tom môžete upraviť rýchlosť animácií, resp. ich vypnúť. Nie je to nič zložité a nejde ani o žiaden root smartfónu a podobne.

Takto si vypnete, alebo zrýchlite animácie

Vypnutie animácií, resp. ich zrýchlenie, je vskutku veľmi jednoduché. Otvorte si nastavenia vášho smartfónu a choďte do sekcie „O telefóne“ (sekcia sa môže volať aj inak v závislosti od výrobcu). Následne si vyhľadajte „Číslo zostavy“ Vášho smartfónu. Kliknite na túto položku 7-krát rýchlo za sebou. Po tom by ste mali vidieť hlášku „Stali ste sa vývojárom“.

vypnutie animacii navod_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Po tom, ako ste si úspešne aktivovali tento režim, tak si opäť otvorte nastavenia smartfónu a vyhľadajte si položku Možnosti pre vývojárov (môžete ju nájsť vo všeobecnej sekcii, prípadne v sekcii Ďalšie nastavenia a podobne). V rámci nej vyhľadajte položku Animácie. Po tom si budete môcť vypnúť animácie, prípadne ich zrýchliť.

Ich vypnutie Vám odporúčame v tom prípade, ak máte menej výkonný smartfón. Následne pocítite mierne zrýchlenie reakcií. V prípade, ak máte výkonnejší smartfón (stredná a vyššia trieda), tak Vám odporúčame zrýchlenie animácií.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close