NávodySpravodajstvo

Chcete jednoducho odstrániť staré príspevky na vašej časovej osi? Facebook prichádza s novým riešením | NÁVOD

Najväčšia sociálna sieť na svete prichádza s novou funkciou, vďaka ktorej sa rýchlo a jednoducho zbavíte svojich starých príspevkov

Hanbíte sa za niektoré staršie príspevky na vašom Facebooku, poprípade chcete zmazať príspevky, v ktorých ste označený a zobrazujú sa na vašom profile? Sociálna sieť Facebook prichádza po rokoch s rýchlym a jednoduchým nástrojom, vďaka ktorému môžete vymazať všetky vybrané príspevky doslova behom niekoľkých sekúnd.

Nová funkcia s názvom Spravovať príspevky prichádza na smartfóny

Facebook predstavil verejnosti novú funkciu Spravovať príspevky len pred niekoľkými hodinami. Urobil tak prostredníctvom krátkeho videa, ktoré v rýchlosti poukazuje, ako si rýchlo a jednoducho vymazať staré a nevhodné príspevky zobrazované na vašom Facebook profile.

Ako si odstrániť príspevky prostredníctvom funkcie Spravovať príspevky?

Odstránenie vybraných starších príspevkov z vášho profilu je doslova otázkou niekoľkých kliknutí a pár sekúnd, keďže sme sa o tom presvedčili na vlastnej koži. Nižšie prikladáme viacero screenshotov priamo z prostredia mobilnej aplikácie Facebook. (nižšie uvedené screenshoty sú z aktuálnej verzie aplikácie Facebook a dizajn funkcie nie je v súlade s prezentovaným demo videom, ktoré zverejnil Facebook)

  • Otvorte Ponuku (tri vodorovné čiary v pravom rohu aplikácie Facebook) a kliknite na svoj profil.
  • Následne kliknite na tlačidlo Nastavení profilu (tri bodky) vedľa tlačidla Pridať do príbehu.
  • V nastaveniach profilu kliknite na tlačidlo Spravovať príspevky.
facebook spravovanie prispevkov
Zdroj: vlastný
  • Následne vyberte vami jednotlivé príspevky a kliknite na tlačidlo Ďalej, poprípade na ikonu koša v spodnej časti a zvoľte vami požadovanú možnosť – Odstrániť príspevky / Skryť na časovej osi.
  • Pre rýchlejšie a efektívnejšie odstraňovanie príspevkov odporúčame využiť Filtre príspevkov.
facebook spravovanie prispevkov 2
Zdroj: vlastný

Dizajn funkcie Spravovať príspevky bude podľa všetkého časom upravený, podobne na tom sú aj jej funkcionality. Používatelia mobilnej aplikácie Facebook by sa mali čoskoro dočkať aj funkcie Archív, kam sa budú odstránené príspevky ukladať. Funkcia bude postupom času dostupná aj na desktopoch. Celé demo video funkcie Spravovať príspevky nájdete na tomto odkaze.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close