APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Chatové bubliny aplikácie Facebook Messenger zrejme čoskoro uvidíme aj na desktopoch

Nová funkcionalita aplikácie Facebook Messenger pre operačný systém Windows bola objavená v zdrojovom kóde samotnej aplikácie.

Desktopová aplikácia Facebook Messenger určená pre zariadenia s operačným systémom Windows prešla v posledných mesiacoch viacerými zásadnými zmenami. Jej vývojári však vo vylepšovaní stále pokračujú, čomu nasvedčuje aj najnovšie objavená funkcia, ktorá môže zásadne zmeniť používanie tejto aplikácie. Z nedávno dosť nepopulárnej a neprehľadnej aplikácie sa totižto už čoskoro môže stať plnohodnotná chatovacia aplikácia, ktorá niektorým používateľom naozaj chýbala.

Desktopový Facebook Messenger dostane do vienka chatovacie bubliny

Ako sme už prezradili v samotnom nadpise článku, do desktopovej aplikácie Facebook Messenger zrejme už čoskoro zavíta funkcia chatovacích bublín, ktorú určite dobre poznáte zo smartfónov. Zmienky o tejto funkcii objavil reverzný inžinier Alessandro Paluzii, ktorý zverejnil aj viaceré kľúčové screenshoty z nastavení najnovšej verzie aplikácie, informuje portál MSPowerUser.com.

chatovacie bubliny facebook messenger pre windows
Zdroj: Twitter @alex193a

Otázne „spojenie“ s používateľským prostredím Windowsu

Vo svojich príspevkoch na sociálnej sieti Twitter zverejnil Alessandro Paluzii nie len samotné screenshoty z pripravovanej funkcionality, ale aj informáciu o tom, že sa jedná o novinku určenú práve pre Windows aplikáciu. Zo zverejnených fotografií je jasné, že sa vývojári aplikácie vydali takmer identickým dizajnovým smerom, ako v prípade mobilných aplikácií. Vo finálne sa však môže, samozrejme, dizajn aplikácie čiastočne odlišovať. Zo samotných fotografií však zatiaľ nie je jasné, ako budú interagovať chatovacie bubliny s používateľským prostredím operačného systému Windows. Aj táto stránka novej funkcie tak zatiaľ zostáva nejasná a „otvorená“.

Na dátum sprístupnenia si ešte musíme počkať

Funkcia má podobne ako v prípade mobilných zariadení fungovať iba v prípade, že používateľ aplikáciu Facebook Messenger minimalizoval, poprípade úplne zatvoril. Pochopiteľne, pôjde o voliteľnú funkciu, takže sa nemusíme obávať nechceného spamovania a vybiehania notifikácií v čase, keď to nie je vhodné. Nateraz je však zbytočné špekulovať o ďalších detailoch, keďže tie zatiaľ zostávajú zahalené pod rúškom tajomstvo. Podobne je na tom aj dátum možného sprístupnenia funkcie pre bežných používateľov, keďže o funkcii zo strany spoločnosti Facebook zatiaľ nepadla žiadna zmienka.

Messenger
Messenger
Developer: ‪Facebook Inc‬
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close