NovinkyTECH

Cez Youtube reklamy vás mohli zneužívať na ťažbu kryptomien

Kryptomeny v poslednej dobe naberajú na popularite a spolu s týmto rastom sa objavuje na internete stále viac a viac hrozieb, ktoré sa priamo dotýkajú nás všetkých. Nedávno Slovenskom prebehla informácia, že viacero stránok využíva výkon počítačov návštevníkov web stránok za účelom ťažby digitálnych mien. Najnovšie však bol napadnutý aj najväčší video server na svete – Youtube.

Prvým portálom, ktorý poukázal na ťažbu digitálnych mien na severoch Youtube bol Ars Technica, ktorý sa odvolávala na to, že viacero bezpečnostných softwarov začala označovať servery Youtube za nebezpečné. Dôvodom boli reklamy, v rámci ktorých bol vložený špeciálny kód, ktorý pri ich zobrazení využíval výkon počítačov za účelom ťažby digitálnych mien.

Oficiálne stanovisko Youtube si môžete prečítať nižšie

„Ťaženie kryptomien prostredníctvom reklám je relatívne novou formou zneužitia, ktorá porušuje naše pravidlá a ktorá bola aktívne monitorovaná. Dodržiavanie našich pravidiel vykonávame pomocou viacvrstvového detekčného systému na našich platformách, ktorý aktualizujeme pri nových hrozbách. V tomto prípade boli reklamy zablokované za menej ako dve hodiny a zlomyseľní používatelia boli rýchlo odstránení z našich platforiem. “

Zdroj: Art Technica, úvodný obrázok: Twitter (Diego Betto)

 

 

 

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close