Spravodajstvo

Cez Slovensko budú premávať nové moderné vlaky z Číny. Ich prevádzkovateľom bude český Leo Express

5 miliárd českých korún. Tak to je hodnota investície spoločnosti Leo Express do nových vlakových súprav. Informovala o tom spoločnosť Leo Express, ktorá bude nové vlaky využívať na linkách v Strednej Európe. Konkrétne v Česku, na Slovensku a v Poľsku.

Leo Express informuje o nákupe nových elektrických vlakových súpravách

Leo Express informuje, že zakúpila 3 nové vlakové elektrické súpravy s opciou na ďalších 30. Celková investícia spoločnosti tak činí aktuálne 5 miliárd českých korún. Spoločnosť hovorí, že by sme tieto nové vlakové súpravy mohli vidieť premávať na tratiach ešte v tomto roku.

Zdroj: tlačová správa

Spoločnosť Leo Express sa ďalej chváli, že aktívne pracovali na vývoji týchto elektrických vozňov. CEO spoločnosti, Peter Koehler povedal:

„Leo Express vyvinul společně se CRRC nový typ elektrické jednotky, jejíž design a koncept vlastní naše společnost. Ten vychází ze zkušeností nabraných z miliardy ujetých osobokilometrů v českém i mezinárodním provozu. Plní tak požadavky našich zákazníků po moderních službách a ergonomii. Jednotka bude vícesystémová a takzvaně hybrid-ready – to znamená, že bude schopna jezdit kdekoliv na středoevropské železnici,..“

Cestujúci sa tak budú môcť tešiť nie len na lepší komfort cestovania, ale aj na lepšie služby. Nové vlaky totiž ponúknu nový model kuchyne, ktorý umožní  ponúkať širšiu škálu jedál, nízko podlažný prístup pre rodičov s kočiarmi, cestujúcich na invalidných vozíkoch, cyklistom a podobne, vrátane dostatočného priestoru pre batožinu.

Zdroj: tlačová správa

Vlaky spoločnosti Leo Express aktuálne jazdia podľa mapy nižšie (pozn. redakcie: vlakové spojenia spoločnosti Leo Express sú vyznačené čiernou farbou). Spoločnosť však bližšie neinformovala, na ktorých linkách bude prevádzkovať nové vlaky. Pevne však veríme, že vzhľadom na to, že cez Slovenska  jazdia vlaky Leo Express len jedným smerom tam a späť, tak že čo najviac týchto spojov bude novými vlakmi.

Zdroj: Leo Express

Zdroj: Tlačová správa inšpirované portálom StartItUp.sk / spracovanie vlastné

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close