fbpx
Spravodajstvo

Cez Slovensko budú premávať nové moderné vlaky z Číny. Ich prevádzkovateľom bude český Leo Express

5 miliárd českých korún. Tak to je hodnota investície spoločnosti Leo Express do nových vlakových súprav. Informovala o tom spoločnosť Leo Express, ktorá bude nové vlaky využívať na linkách v Strednej Európe. Konkrétne v Česku, na Slovensku a v Poľsku.

Leo Express informuje o nákupe nových elektrických vlakových súpravách

Leo Express informuje, že zakúpila 3 nové vlakové elektrické súpravy s opciou na ďalších 30. Celková investícia spoločnosti tak činí aktuálne 5 miliárd českých korún. Spoločnosť hovorí, že by sme tieto nové vlakové súpravy mohli vidieť premávať na tratiach ešte v tomto roku.

Leo Express nove vlaky_3
Zdroj: tlačová správa

Spoločnosť Leo Express sa ďalej chváli, že aktívne pracovali na vývoji týchto elektrických vozňov. CEO spoločnosti, Peter Koehler povedal:

„Leo Express vyvinul společně se CRRC nový typ elektrické jednotky, jejíž design a koncept vlastní naše společnost. Ten vychází ze zkušeností nabraných z miliardy ujetých osobokilometrů v českém i mezinárodním provozu. Plní tak požadavky našich zákazníků po moderních službách a ergonomii. Jednotka bude vícesystémová a takzvaně hybrid-ready – to znamená, že bude schopna jezdit kdekoliv na středoevropské železnici,..“

Cestujúci sa tak budú môcť tešiť nie len na lepší komfort cestovania, ale aj na lepšie služby. Nové vlaky totiž ponúknu nový model kuchyne, ktorý umožní  ponúkať širšiu škálu jedál, nízko podlažný prístup pre rodičov s kočiarmi, cestujúcich na invalidných vozíkoch, cyklistom a podobne, vrátane dostatočného priestoru pre batožinu.

Leo Express nove vlaky_2
Zdroj: tlačová správa

Vlaky spoločnosti Leo Express aktuálne jazdia podľa mapy nižšie (pozn. redakcie: vlakové spojenia spoločnosti Leo Express sú vyznačené čiernou farbou). Spoločnosť však bližšie neinformovala, na ktorých linkách bude prevádzkovať nové vlaky. Pevne však veríme, že vzhľadom na to, že cez Slovenska  jazdia vlaky Leo Express len jedným smerom tam a späť, tak že čo najviac týchto spojov bude novými vlakmi.

nove Vlaky LEO Expres na Slovensku
Zdroj: Leo Express

Zdroj: Tlačová správa inšpirované portálom StartItUp.sk / spracovanie vlastné

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close