Četovaciu aplikáciu Sphere, za ktorou stojí Slovák, kupuje jedna z najväčších sociálnych sietí na svete! Čo s ňou bude ďalej?

Aplikáciu Sphere, za ktorou stojí Tomáš Hargaš, ktorý je Slovák a Nicka D´Aloisioa, kupuje Twitter. Majú im pomôcť, aby premenili diskusie na webe v pulzujúce komunity.

aplikacia sphere
Zdroj: blog.sphere.me

Vo väčšine prípadov, keď sa bavíme o rôznych akvizíciách menších spoločností väčšími, tak hovoríme najmä o zahraničných startupoch, ktoré častokrát kúpia technologickí giganti, aby projekt podporili a rozvíjali ďalej. Tieto akvizície mnohokrát označujeme ako „americký sen“, kedy pristanú pôvodcovi nápadu na účte nemalé finančné prostriedky. Tentokrát, stredobodom pozornosti je Slovák, Tomáš Hargaš, ktorý stojí spolu so svojim partnerom Nickom D´Aloisiom za vývojom platformy Sphere, ktorú kupuje známa sociálna sieť, Twitter.

Halgas a Nick Aloisio
Zdroj: TS, na fotografii môžete vidieť Tomáša Halgaša a Nicka D’Aloisio

Cieľom sú zmysluplné konverzácie

Pre mnohých Slovákov je platforma Sphere veľkou neznámou, ale v zahraničí je tomu inak. Ide o platformu, ktorá začala svoju púť úplne inak, ako vyzerá dnes. Jej pôvodným cieľom bolo pomôcť ľudom nachádzať a neustále zdieľať znalosti prostredníctvom online trhoviska platených expertov, prepojených cez skupinový čet. Ako však prax ukázala, tak skupiny nakoniec vznikali medzi ľuďmi, ktorí k sebe cítili silnú príslušnosť. Na základe tohto zistenia, sa novým cieľom aplikácie Sphere stala výzva, aby si každý človek našiel svoju komunitu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Platforma je výnimočnou tým, že čistí konverzácie od neaktuálnych príspevkov a podporuje ľudí vo výmene informácií a názorov s cieľom vytvárať zmysluplné konverzácie, ktoré sú dnes „nedostatočným tovarom“.

„Väčšina skupín trpí klasickými chorobami online komunikácie, ktoré bránia vzniku komunity. Reč je o trápnom tichu počas četovania či častom posune komunikácie divným smerom. Naša aplikácia tieto nedostatky rieši tým, že čistíme konverzácie od neaktuálnych príspevkov a podporujeme ľudí vo výmene informácií a názorov.  Boli sme vždy presvedčení, že vytvorenie priestoru, v ktorom sa darí zmysluplným konverzáciám, je jednou z najzásadnejších výziev súčasnosti. Osobne som rád, že sa nám podarilo k tejto výzve prispieť našim riešením. Fakt, že sa Twitter rozhodol našu aplikáciu kúpiť a naše nápady začleniť do svojej sociálnej siete, je toho potvrdením,“ hovorí Tomáš Halgaš.

Tím Sphere prechádza do Twitteru

Táto akvizícia aplikácie Spehere Messenger prináša so sebou aj „stratu“ a to v podobe, že po dokončení akvizície zanikne. Neznamená to však, že práca vývojárov vyjde na zmar. Dôvodom je, že cieľom akvizície nie je len prechod tímu pod krídla spoločnosti Twitter, ale hlavne aplikovať znalosti a nápady, ktoré pod touto platformou vznikli, aby dopomohli k premene diskusií na webe v pulzujúce komunity.

“V Twitteri sa stanú súčasťou tímov Komunity (Communities), Priame správy (DMs), Tvorcovia (Creators), Tweets (tím, ktorý rieši hlavnú mechaniku tvítovania) a Tvíty (Tweets – centrálna mechanika Twitteru).” píše sa v publikovanej správe.

Zdroj: Tlačová správa, spracovanie Vosveteit

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre