Xiaomi

CEO Xiaomi: „Na 5G technológii pracujeme už viac ako 3 roky. V septembri predstavíme ďalší 5G smartfón“

CEO Xiaomi prezrádza, že na 5G technológii pracujú už viac ako 3 roky. Zároveň dodáva, že budúci mesiac predstavia ďalší 5G smartfón.

Počas včerajšieho na konferencii Big Data Intelligent Summit bol jedným z  hlavných účinkujúcich CEO spoločnosti Xiaomi, Lei Jun, ktorý odkryl niekoľko zaujímavosti ohľadne vývoja 5G technológie ich spoločnosťou. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Lei Jun povedal, že na vývoji 5G technológie pracuje ich spoločnosť už viac ako 3 roky. Zároveň dodal, že spoločnosť predbežne plánuje rozšíriť výskumné kapacity v  oblasti vývoja 5G.

„V nadchádzajúcom roku prinesie 5G zmeny v oblasti komunikácie, mobilného internetu a internetu vecí, ktoré otrasú trhom. V prípade spoločnosti Xiaomi je potrebné túto zmenu aktívne prijať a zvýšiť investície do technológií, najmä technologickej zrelosti mobilných 5G telefónov…“

V  septembri bude odhalený ďalší Xiaomi smartfón

Lei Jun ďalej odhalil, že v  priebehu septembra bude odhalený ďalší 5G smartfón. Je dosť možné, že to bude jeden z dvojice telefónov Mi 9 5G alebo Mi Mix 4 5G.

Lei Jun tiež hovoril o investícii spoločnosti do AIoT  (pozn. redakcie: Umelá inteligencia vecí (AIoT) je kombináciou technológií umelej inteligencie (AI) s internetom vecí), kde naznačil, že Xiaomi v najbližších piatich rokoch investuje do výkumu 10 miliárd juanov (1,26 miliardy eur). V  rámci AIoT zariadení nájdeme viacero produktov, od smartfónov, televízorov, notebookov, inteligentných reproduktorov, až po rôzne chytré príslušenstvo. Lei uviedol, že príjmy z tohto podnikania v prvej polovici roka dosiahli 27 miliárd juanov, čo predstavuje medziročný nárast o 49%.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close