HuaweiSpravodajstvo

CEO Huaweiu REN ZHENGFEI: „Huawei nezomrie. Obavy mám skôr o vzdelávanie“

Spoločnosť Huawei v posledných týždňoch plní stránky tisícov médií. Dôvodom je konflikt medzi americkou a čínskou vládou, do ktorého bola zatiahnutá aj spoločnosť Huawei. Gro problému spočíva v tom, že Huawei bol podozrievaný zo špionáže v spojení so zavádzaním 5G technológie, ktorú údajne vykonáva prostredníctvom svojich zariadení. Spoločnosť bola dokonca obvinená aj Českou republikou. Našťastie, Huawei všetky tvrdenia vyvrátila. Američania však pritvrdili, a pred niekoľkými dňami zaradili spoločnosť na „entity list, zoznam spoločností, s ktorými majú americké firmy obmedzené možnosti spolupráce.

Huawei bude žiť aj naďalej

O tom, že Huawei je spoločnosť, ktorá s veľkou pravdepodobnosťou prežije tento útok nemusíme pochybovať. Jedná sa predsa o 2. najväčšieho výrobcu smartfónov na svete. Paradoxne by táto kauza mohla spoločnosť posunúť o kus dopredu. Tá totiž vyvíja svoj vlastný operačný systém, a prípadné sankcie budú jej vývoj len eskalovať. Vráťme sa však k téme, CEO Huaweiu, Ren Zhengfei na margo prebiehajúcich útokov na spoločnosť pre CCTV povedal:

„Prvý bod, nikdy sme si nemysleli, že zomrieme. Urobili sme už 20 000 zlatých medailí. Podčiarkujeme, že Huawei NIE JE MŔTVY. Nemyslíme si, že vôbec zomrieme, prečo toľko vidíme smrť?… Vyriešime naše problémy… víťazstvo bude naše. Niektoré špičkové výrobky v Spojených štátoch nemajú žiadnu možnosť, pretože sme úplne závislí od seba a nie od Spojených štátov.“

Ďalej dodal: „Obávam sa skôr o vzdelávanie, pretože to nie je len o Huawei, ale o našej krajine. Ak nebudeme venovať pozornosť vzdelávaniu, tak sa skutočne vrátime k chudobe. Pretože táto spoločnosť nakoniec prejde na umelú inteligenciu… v budúcnosti budeme mať stovky tisíc výrobných liniek, ktoré budú plne automatizované. Kultúrna kvalita našich ľudí sa preto musí zlepšiť… “.

Zdroj: via gizchina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close