ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

CEO Huaweiu priznáva, že nimi vyvíjaný operačný systém nie je pre nich už naďalej prioritou

CEO Huawei, Ren Zhengfei, bližšie priblížil správy ohľadne nimi vyvíjaného operačného systému Hongmeng. Aktuálne nie je pre nich prioritou.

Približne týždeň dozadu obehli viaceré média informácie o  tom, že popredný predstaviteľ spoločnosti Huawei, konkrétne Liang Hua (pozn. redakcie: predseda predstavenstva) povedal, že nimi vyvíjaný operačný systém Hongmeng nie je alternatívou voči Androidu.

Podľa jeho slov mal byť Hongmeng OS vyvíjaný primárne pre IoT zariadenia (pozn. redakcie: IoT je skratka pre internet vecí. Jedná sa o  prepojenie zariadení s internetom). Jeho slova viacerých prinajmenšom prekvapili. Dôvodom je, že spoločnosť Huawei od uvalenia sankcií jasne komunikovala, že pracuje na alternatívnom vyriešení problému, ktorým mal byť práve nimi vyvíjaný operačný systém.

Najnovšie, samotný CEO spoločnosti, ktorý patril medzi hlavných protagonistov, priblížil vzniknutú situáciu bližšie. Upozorňuje na to portál Huaweicentral.com.

Ren Zhengfei v  rozhovore pre YahooFinance uviedol, že Huawei preniesol časť výroby čipov na neamerických výrobcov. Ďalej dodal, že v súčasnosti vývoj ich vlastného operačného systému nie je prioritou. Dôvodom je, že Android je opäť v „hre“.

„Budeme sa pozerať na vývoj vlastného operačného systému, keď Android nebude pre nás voľbou číslo jedna, ale teraz to nieje v  našom pláne,…“

Ako môžete čítať vyššie, tak nimi vyvíjaný operačný systém bol skôr plánom „B“, ako plán „A“.  Čo je možno škoda. Podľa reportov, ktoré sa objavovali v  pravidelných intervaloch, Hongmeng OS vyzeral veľmi sľubne, dokonca podľa viacerých správ bol výrazne rýchlejší, ako konkurenčný Android.

 

 

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close