HuaweiSpravodajstvo

CEO Huawei: jednotkou na trhu môžeme byť aj bez služieb od spoločnosti Google

Budúcnosť operačného systému a aplikácií od spoločnosti Google na smartfónoch Huawei stále nie je úplne jasná

Spoločnosť Huawei to kvôli napätým vzťahom s USA nemá v posledných mesiacoch úplne ľahké. Po čiastočnom uvoľnení vzťahov a udeleniu prvých licencií je však spoločnosť stále v čiastočnej patovej situácii. Veľký otáznik totižto stále visí nad spoločnosťou Google, ktorá ešte stále čaká na udelenie licencie pre umožnenie obchodovania práve so spoločnosťou Huawei.

Situácia okolo licencie pre Google je zamotaná

Ku téme licencií sa najnovšie vyjadril aj priamo generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Huawei, Ren Zhengfei, ktorý v rozhovore pre americký spravodajský portál CNN uviedol, že spoločnosť Google ešte licenciu neobdržala. Stále však nie je vylúčené, že požiadavka spoločnosti Google bola úradmi zamietnutá.

Huawei mieri na vrchol

Generálny riaditeľ spoločnosti Huawei v rozhovore taktiež podotkol, že ambíciou spoločnosti je stať sa v najbližších rokoch jednotkou na trhu. Spoločnosť sa čiastočne obáva prípadného neudelenia licencie pre Google, no ako povedal v rozhovore práve Ren Zhengfei: Budeme sa musieť uchýliť k vlastným alternatívam. Ak budú naše vlastné alternatívy dostatočne prepracované a zabehnuté, je vysoko nepravdepodobné, že sa vrátime späť ku predošlým verziám / produktom. “ 

Generálny riaditeľ spoločnosti Huawei narážal najmä na to, že prípadné zavedenie vlastných produktov by zrejme urobilo definitívnu bodku za produktmi od spoločnosti Google, ktoré spoločnosť využívala dlhé roky. Treba však mať stále na pamäti, že spoločnosť Huawei aj naďalej dodáva svoje smartfóny s operačným systémom Android a službami od spoločnosti Google a udelenie licencie, ktoré by všetky problémy vyriešilo, môže prísť naozaj nečakane.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close