SpravodajstvoZariadenia

CEO čínskeho giganta Oppo ukázal reálne fotografie ich skladateľného smartfónu. Vyzerá famózne

Skladateľné smartfóny sú čoraz horúcejšou témou. Aktuálne na trhu máme troch výrobcov, ktorí sa rozhodli zabojovať o zákazníkov. Konkrétne spoločnosti Royole, Samsung a najnovšie aj Huawei. Počas včerajšieho dňa sme mohli vidieť patent spoločnosti Oppo, ktorý odhalil unikátny spôsob riešenia prednej selfie kamery.

Skladateľný smartfón Oppo

Najnovšie CEO spoločnosti Oppo formálne ukázal ich skladateľný smartfón na reálnych fotografiách. Zároveň potvrdil, že aktívne pracujú na tomto type zariadenia. Zároveň však dodal, že aktuálne nemajú plány týkajúce sa masovej produkcie tohto zariadenia.

skladatelny smartfon oppo_2
Via Gizmochina.com

Rozhodnutie nepustenia sa do masovej výroby nie je prekvapujúcim. Technológia ohybných displejov či špeciálne upravených pántov je len na začiatku.

skladatelny smartfon oppo_3
Via Gizmochina.com

Zároveň táto technológia je stále drahá čo vo výsledku predražuje samotné zariadenia. Napríklad Huawei Mate X, ktorý bol predstavený dva dni dozadu stojí viac ako 2299€. V prípade Samsungu Galaxy Fold cena je o niečo priaznivejšia, ale stále patrí medzi zariadenie pre horných 10,000 – stáť by mal približne 2000USD.

Zdroj: Gizmochina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close