Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

CEO a zakladateľ Xiaomi, Lei Jun, má údajne odstúpiť z pozície prezidenta spoločnosti

Lei Jun, jeden zo zakladateľov spoločnosti Xiaomi, sa chystá odstúpiť z pozície prezidenta spoločnosti. Dôvodom je potreba „novej krvi“.

Spoluzakladateľ a  dlhoročný generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi, Lei Jun, sa údajne chystá odstúpiť z pozície prezidenta spoločnosti. Zmeny vo vedení Xiaomi sa však dotknú viacerých popredných predstaviteľov spoločnosti. Píše portál Mobilescout.com.

Spoločnosťou Xiaomi údajne v  priebehu minulého týždňa prebehol interný list, ktorý hovoril o zmenách vo vedení spoločnosti. Lei Jun má byť nahradený Lu Weibingom, bývalým hlavným manažérom značky Redmi. Zasadne tak na pozíciu prezidenta spoločnosti pre čínsky región.

Ďalej, Wang Xang, ktorý viedol medzinárodné podnikanie spoločnosti, sa stane prezidentom spoločnosti pre ostatné regióny a  Lin Bin podpredsedom. K zmenám má dôjsť aj na ďalších pozíciách v manažmente.

Spoločnosť tieto zmeny obhajuje potrebou „novej krvi“, ktorá by bola hnacím motorom v  novej technologickej ére v podobe nástupu 5G technológií.

„Potrebujeme silnejšiu podporu riadenia skupiny. Je nevyhnutné pokračovať v organizačnej inovačnej vitalite, ktorú prináša mechanizmus rotácie kádra.“ písalo sa v liste určenom pre zamestnancov spoločnosti.

Okrem odôvodnenia vyššie sa špekuluje, že príčinou zmeny by mohol byť aj zmenšujúci sa  podiel záujmu o telefóny spoločnosti v 3. kvartáli. Xiaomi totiž zaznamenal pokles predajov smartfónov v domácej Číne, a to hlavne na úkor spoločnosti Huawei.

Pre úplnosť informácií treba poznamenať, že Lei Jun aj naďalej zostane v  pozícii generálneho riaditeľa spoločnosti.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close