SpravodajstvoTECH

Cenzúra internetu je tu. Nová legislatíva dáva veľké kompetencie Finančnej správe

Od začiatku júla je v platnosti nová legislatíva, ktorá umožňuje zavádzanie cenzúry internetu. Reč je konkrétne o webových stránkach, ktoré nespĺňajú všetky potrebné podmienky na ich prevádzkovanie . Toto opatrenie sa týka aj viacerých veľkých internetových hráčov, ktorí podnikajú v širšej Európe.

Nové kompetencie pribudli Finančnej správe Slovenskej republiky, ktorá ich aj využila necelé tri týždne na to ako ich dostala. Finančná správa sa konkrétne zamerala na nelegálny hazard. Celkovo bolo takto postihnutých 17 webových portálov, pričom na 10 z nich už získala aj potrebný súdny príkaz na ich zablokovanie.

Medzi hriešnikmi nájdeme viacero zvučných mien internetových portálov, medzi ktorými nechýba napríklad populárny bet365.com, kajot-casino.com, 1xbet.com a ďalšie hazardné webstránky.

Čo bude nasledovať?

Ťažko to dnes predpovedať. Z hľadiska sankcií prevádzkovateľom hrozí pokuta až do výšky 500 000€. Môžeme však predpokladať, že štát od poskytovateľov internetu bude vyžadovať vytvorenie infraštruktúry, ktorá bude umožňovať blokáciu vybraných webstránok. Teoreticky tak môže nastať aj situácia, ktorá umožní štátu zablokovať prístup k ľubovoľnej internetovej stránke.

Aký je váš názor na takéto opatrenia zo strany štátu?

Zdroj: Finačná správa, Pexels.com

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tip pre vás  Daj stopku nepríjemným zápachom a baktériám v tvojej domácnosti. Čističku vzduchu Alfawise P1 môžeš mať totižto už za 36 eur!
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close