SpravodajstvoXiaomi

Cena za Xiaomi Mi 10 je doposiaľ najvyššou, akú si Xiaomi doteraz pýtalo. Tu je dôvod prečo

Cenovka smartfónu Xiaomi Mi 10 je o niečo vyššou, ako sa predpokladalo. Lu Weibing vysvetľuje dôvody, prečo je tomu tak.

Ešte pred predstavením smartfónu Xiaomi Mi 10, resp. Mi 10 Pro sa hovorilo, že nová vlajková loď aktuálne 4. najväčšie výrobcu na svete, bude stáť približne od 450€ do 650€. S týmito tvrdeniami prišiel jeden z produktových manažérov spoločnosti. Skutočná cena smartfónov je však o niečo vyššou. Začína od  približne 530€ a končí niekde na hranici 790€.

Mnoho fanúšikov spoločnosti preto reagovalo na finálnu cenu smartfónov rozpačito. Lu Weibing, jeden z popredných manažérov Xiaomi a generálny riaditeľ značky Redmi, prostredníctvom sociálnej siete Wiebo vysvetľoval dôvody vyššej ceny.

Xiaomi Mi 10 Pro cena (1)
via androidauthority.com

Ako môžete v statuse vyššie čítať, tak jedným z hlavných dôvodov prečo je cena jednoducho vyššou, je nový procesor Snapdragon 865 5G, ktorý je raz tak drahý ako procesor Snapdragon 855. Jedným z ďalších dôvodov vyššej ceny je zakrivenie displeja spolu s „priestrelom“ v ktorom sa schováva predná selfie kamera. Okrem toho displej podporuje 90Hz. Ďalšia výrazná zmena je v podobe kamery, kde skok je z 48-megapixelov hlavné snímača na 100-megapixelový a ďalšie vlastnosti ako duálna OIS, väčšia batérie, rýchlejšie nabíjanie či nový typ použitej RAM pamäte DDR5, ktorý navýšil cenu tohto komponentu o 20%.

Je teda cena adekvátnou? My musíme jednoznačne povedať, áno je. A to aj napriek tomu, že mnohí z nás čakali nižšiu cena. Nemusíme sa obzerať ďaleko, napríklad za Samsung Galaxy S20 v najnižšej rade si záujemcovia  priplatia približne 300€, pričom rozdiel v špecifikáciách nie je až tak diametrálne odlišný.

Čo si myslíte o cene smartfónu Vy? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Via androidauthority.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close