Čakanie nemusí byť vždy stratou času. Tieto mini-aplikácie vás za ten čas niečo naučia

Zdroj: unsplash.com

Hyper-konektivita zmenila spôsob, akým komunikujeme, čakáme a produktívne využívame svoj čas. Dokonca aj vo svete 5G bezdrôtového a instantného odosielania správ existuje nespočetné množstvo okamihov v priebehu dňa, kedy čakáme na refreshnutie správy, textov a snapchatov. Ale naša frustrácia z čakania pár sekúnd navyše na naše e-maily neznamená, že musíme jednoducho len tak postávať.

Aby sme boli schopní vyťažiť čo najviac z týchto „mikromomentov“, vyvinuli výskumníci z MIT laboratória informatiky a umelej inteligencie sériu aplikácií s názvom WaitSuite, ktorá vás vyskúša slovíčka počas momentov nečinnosti, ako keď čakáte na správu alebo sa váš telefón pripája k Wi-Fi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Učte sa počas čakania na výťah

So samostatnými aplikáciami je otravné musieť ich po jednej otvoriť, aby ste sa mohli začať učiť,“ hovorí doktorand Carrie Cai, ktorý projekt vedie. „WaitSuite je zabudovaný priamo do vašich existujúcich úloh, takže sa môžete ľahko začať učiť bez toho aby ste opustili to, čo ste už začali robiť.“

WaitSuite zahŕňa päť bežných denných úloh: čakanie na Wi-Fi pripojenie, prijatie e-mailov a rýchlych správ, čakanie na výťah, alebo načítanie obsahu v telefóne. Pri použití chatovej aplikácie systému WaitChatter sa používatelia naučili asi štyri nové slová denne alebo 57 slov počas dvoch týždňov.

Zdroj: unsplash.com

Medzi aplikácie WaitSuite patrí aj WiFiLearner, ktorá dáva užívateľom výzvu k učeniu, keď zistí, že ich počítač hľadá WiFi pripojenie. Zatiaľ čo ElevatorLearner automaticky rozpozná, keď je človek v blízkosti výťahu snímaním Bluetooth iBeacons a odošle užívateľom na preklad slovíčko zo slovnej zásoby.

Tím dúfa, že v budúcnosti bude môcť testovať aj iné formy mikro-učenia. Vedia si dokonca predstaviť, že by aplikácia pripomínala používateľom cvičiť všímavosť, aby im tak užívateľom siahnuť po telefónoch vo chvíľach netrpezlivosti, nudy, alebo frustrácie.

Zdroj: eurekalert.org, unsplash.com (obrázky)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre