Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Čaká nás revolúcia v eletromobilovom priemysle? Čoskoro by sme sa mali  dočkať  batérií s dojazdom 800KM, ktoré nabijete za 1 minútu

Lítium-iónové netreba nikomu zvlášť predstavovať, sú dnes najrozšírenejšími batériami v zariadeniach. Nájdeme od notebookov, cez smartfóny až po elektromobily.

Doterajšie batérie mali viacero limitov spočívajúcich buď v kapacite alebo dĺžke nabíjania. Všetko by však mohla zmeniť spoločnosť Fisker, ktorá sa chystá priniesť na trh nový typ batérie, ktorá dokáže udržať 2,5x viac energie a to vďaka trojdimenzionálnym elektródam. Zároveň spoločnosť údajne vyriešila problematiku fungovania pri extrémne nízkych teplotách ako aj rýchleho nabíjania.  Dodáva, že nabiť by ju malo byť možné za menej ako 1 minútu. Odkazuje tak na svoju najnovšiu patentovú prihlášku.

Zdroj: Engadget.com

Sľuby tejto spoločnosti pritom nemusia stáť na vode, totiž na vývoji tejto batérie pracuje zakladateľ spoločnosti Skati3, ktorá sa zaoberá vývojom batérií už dlhšiu dobu, zároveň od roku 2011 sa pustilo do vývoja polovodičových batérií. Neskôr spoločnosť bola kúpená ďalším hráčom na trhu, spoločnosťou Dyson, ktorá viackrát prejavila záujem v produkcií elektrických automobilov.

Kedy?

Odpoveď na otázku Kedy je podľa spoločnosti Fisker rok 2023. Fisker však tvrdí, že tento typ batérií sa dá vyrobiť už aj s existujúcimi technológiami, avšak stále hľadajú nových partnerov pre rozbehnutie výroby. Spoločnosť ďalej dodala, že výroba tohto typu batérie je lacnejšia ako súčasných lítiovo-inových batérií pričom je aj nižšie riziko možných požiarov či výbuchov.

Zdroj: Engadget, fotografia: Fisker

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close