TECHNOLÓGIEWindows

Čaká nás dlho spomínaná revolúcia vo využívaní mobilných zariadení? Qualcomm pripravuje procesory Snapdragon 850 výlučne na Windows 10 ARM

Windows 10 na ARM je pre Qualcomm možnosťou, ako okrem dominancie na trhu so smartfónmi vo veľkom konkurovať Intelu, ktorý v pc sektore ponúka iba x86 architektúru. Podľa všetkého to Qualcomm naozaj myslí vážne a chystá sa vyrobiť samostatné Snapdragon procesory iba pre Windows 10 na ARM.

Qualcomm Snapdragon 850 je vskutočnosti iba varianta Snapdragonu 845. Rozdiel je v tom, že Snapdragon 850 je taktovaný na vyššiu frekvenciu, presnejšie niečo málo pod 3 Ghz a je navrhnutý na lepšie odvádzanie tepla. Napriek nie veľmi veľkolepej prvej generácií Windows 10 ARM notebookov to vyzerá tak, že do druhej generácie sa chystá zapojiť mnoho výrobcov, a tentokrát aj Dell.

Zariadenia, ktoré by mali byť vybavené týmito procesormi sú napríklad Lenovo ELZE1, HP Chimera 2 alebo Asus Thanos, vyrábané firmami Quanta a Compal. Niektoré notebooky by sa vraj mali objaviť už toto leto, no nič nie je isté. Každopádne sa necháme prekvapiť ako to Qualcomm zvládne a určite vám čoskoro prinesieme ďalšie podrobnosti o tejto téme.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Qualcomm

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky