NávodyŠPEKULÁCIEWindows 10

Čaká Microsoft rovnaký osud ako Nokiu? Projekt Androméda to čoskoro odhalí

Zákulisnými kuloármi sa začali šíriť špekulácie hovoriace o tom, že technologický gigant Google pracuje projekte Androméda, ktorý by mal zlúčiť systém Chromium (internetový prehliadač Google Chorme) a Android 8, výsledkom by mal byť nový operačný systém. Údajne tejto novinky by sme sa mali dočkať už budúci rok niekedy po septembri.

Spojitosti s poslednými udalosťami na trhu nie len s mobilnou platformou Windows Mobile, ale so samotným predstavením dlho očakávaného Windowsu 10 ešte v priebehu minulého roku, od ktorého čakali mnohí (a nie len my) prelomovú novinku priťahujúci státisíce nových a nových používateľov denne, sa moc toho neudialo.

Hoci dnes Microsoft poskytuje na platfrome Windows 10 svoje služby viac ako 300 miliónom používateľov (a ďalším stovkám miliónom na starších verziách operačného systému), a vzhľadom na plány v podobe jednej miliardy Windows 10 používateľov do troch rokoch od jeho uvedenia, ktoré síce  ešte neuplynuli, ale dnes už vieme povedať že dosiahnutie tohto míľnika bude veľmi náročné, a pravdepodobne aj nemožné.  Mnohí používatelia platformy Windows sa preto obávajú o budúcnosť samotného Microsoftu v spojitosti s Windowsom. Totiž táto cesta redmontského giganta do veľkej mieri pripomína slávnu Nokiu, ktorá sa dnes odráža od dna – zaslepenosť do svojich produktov, orientácia skôr na samých seba a vzďaľovanie sa od bežného používateľa, napríklad v podobe propagáciu inteligentných okuliarov, ktoré si môže dnes dovoliť len 10% hornej spoločnosti, či celkovo smerovanie spoločnosti v duchu „online“ služieb v podobe vývoja Outlooku, OneDrive a podobne čo na jednej strane sú skvelé služby, ale na druhej si priznajme – nie sú to „masovky“.

Tu je medzera Andromédy na trhu

A práve z vyššie popísaných dôvodov sa tu vytvára priestor pre nový operačný systém, ktorý je nepoškvrnený a prichádza so skvelým menom – najrozšírenejším prehliadačom Chrome na svete a tak isto aj s mobilným systémom Android s miliónmi aplikácií či so širokým výberom zariadení.

Aký je váš názor na nový operačný systém od Google, ktorý by sa mohol objaviť na trhu, môže zamiešať karty?

 

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close