SpravodajstvoVeda a výskum

Bývalý šéf izraelského programu pre bezpečnosť vesmíru tvrdí, že Zem spolupracuje s galaktickou federáciou

Okrem iného pod povrchom Marsu má byť základňa, kde sú ich zástupcovia...

Existujú mimozemšťania, alebo nie? Tak to je otázka, nad ktorou sa bezpochyby zamyslel každý z nás. Existuje mnoho teórií, ktoré hovoria, že nie. Asi najznámejšia je Fermiho paradox, ktorá pokladá základnú otázku, „Kde sú všetci?“. Od tejto teórie sa odvinuli desiatky ďalších, ktoré dokonca hovoria, že sme jedinou inteligentnou civilizáciou vo vesmíre. Mnohí však tvrdia, že by bolo naivné si myslieť, že sme tu sami. V každom prípade, odpoveď na túto otázku (ne)prináša popredný ex-štátnik Izraelu. Na tému upozorňuje portál iflscience.com. 

„Boli sme s nimi v úzkom kontakte“

Bývalý šéf izraelského programu pre bezpečnosť vesmíru, Haim Eshed, buď práve prezradil najväčšie tajomstvo v histórii ľudstva, alebo hlboko zavádza a klame. Dôvodom je, že Eshed povedal, že sme v minulosti boli v kontakte s galaktickou federáciou. Hovorí, že bola konkrétne v kontakte s USA a Izraelom.

Haim_Eshed_January_2008
Zdroj: wikipedia.org (fotografia z HAim Esheda z roku 2008)

Haim Eshed pritom nie je „hocikto“. Ide o muža, ktorý stál po dobu 29 rokov na čele izraelského vesmírneho bezpečnostného programu, a zároveň je profesorom na izraelskom Technickom inštitúte Technion. Môžeme tak povedať, že bezpochyby mal veľmi blízko k informáciám, ku ktorým sa bežný smrteľník bežne nedostane.

„Vláda USA a mimozemšťania uzavreli dohodu.“ Podpísali s nami zmluvu na experimentovanie tu. Aj oni skúmajú a snažia sa pochopiť celú štruktúru vesmíru a chcú nás ako pomocníkov,“ povedal Eshed pre Yedioth Aharonoth (pozn. redakcie: ide o izraelský najväčší denník).

Ďalej Eshed prekvapil aj vyjadreniami smerujúcimi k susednej planéte Mars, ktorú by chcel Elon Musk navštíviť s ľudskou posádkou do roku 2026. Podľa neho, v hlbinách Marsu sú podzemné základne.

„V hlbinách Marsu je podzemná základňa, kde sú ich zástupcovia, a tiež naši americkí astronauti.“

Eshed ďalej prezradil, že všetko sa chystal zverejniť aj americký prezident Donald Trump, avšak mimozemšťania mu povedali, nech radšej s publikovaním týchto informácií počká.

„Počkaj, nech sa ľudia najskôr upokoja,“ mu mali údajne povedať mimozemšťania, Eshed ďalej dodal: „Nechcú spustiť masovú hystériu.“

Eshed ďalej povedal, že ak by prišiel s týmito informáciami 5 rokov dozadu, tak by bol braný za blázna. Dnes už však má „všetko“ – tituly, ocenenia, rešpekt na univerzitách a podobne.  Inými slovami, nemá už čo stratiť.

Medzery v jeho vyjadreniach

Jeho slová narážajú na niekoľko nedostatkov. Jednak, pravdepodobne by bolo asi ťažké udržať pod pokrievkou informáciu, že človek sa dostal na planétu Mars. Zároveň, viete si predstaviť, že by Donald Trump, dokázal odložiť z rúk smartfón, pomocou ktorého by sa nepodelil o tieto informácie na sociálnej sieti Twitter, kde častokrát zdieľa správy, ktoré sú prinajmenšom kontroverzné, ak nie klamlivé.

Okrem iného, Eshed opustil program, ktorý viedol, ešte v roku 2010, kedy pravdepodobne stratil prístup k prísne tajným informáciám, takže by celé toto obdobie tieto informácie museli byť utajené. Je vskutku nepravdepodobné, že by sa nedostali medzičasom na povrch. Zároveň treba povedať, že ak by bolo niekoľko vládnych úradníkov a astronautov na planéte Mars, ktorí podľa Esheda spolupracujú na výskume vesmíru spolu s mimozemšťanmi, tak by pravdepodobne množstvo vedcov už medzičasom zachytilo túto komunikáciu.

Nuž, v každom prípade, záver o dôveryhodnosti informácií si môže spraviť každý sám.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close