SpravodajstvoVeda a výskum

Bývalý šéf americkej informačnej služby tvrdí, že existuje viac dokumentov UFO, než bolo odtajnených

Niektoré pozorovania sa podľa jeho slov nedajú vysvetliť.

Začiatkom roka americká vláda odtajnila všetky spisy o fenoméne UFO, ktoré mala. Tie si dokonca môžete stiahnuť z internetu a preštudovať si ich. Bývalý šéf informačnej služby, John Ratcliffe však tvrdí, že americkí piloti zaznamenali oveľa viac stretov s UFO, než bolo odtajnených. Píše o tom portál The Guardian.

Odtajnené dokumenty priniesol portál The Black Vault, ktorý prináša dokumenty podobného typu. Na stránke nájdete spisy americkej CIA, ktoré sa datujú až do 80. rokov minulého storočia. Americká vláda sa ale nerozhodla odtajniť spisy len tak. Podľa zakladateľa stránky išlo o dlhý proces, ktorý si vyžiadal viac ako 10-tisíc žiadostí.

Podľa Ratcliffových slov sa chystá nová správa, ktorá zahrnie doteraz neznáme pozorovania z celého sveta. Ratcliffe ďalej tvrdí, že existuje oveľa viac pozorovaní UFO, o ktorých nevieme. Ak sa hovorí o nevysvetliteľných pozorovaniach, sú to väčšinou zábery z kokpitov stíhačiek alebo svedectvá námorníkov, či pilotov. Vo všetkých prípadoch ide o objekt, ktorý sa nespráva ako žiadne lietadlo, alebo prekoná rýchlosť zvuku bez aerodynamického tresku.

„Vždy, keď sa ku nám dostane záber fenoménu UFO, analytici sa ho snažia vždy vysvetliť ako vrtoch počasia, či inú anomáliu,“ tvrdí Ratcliffe.

Ďalej dodáva, že prioritou je nájsť možné a reálne vysvetlenie. Možnosťou pre nich je aj to, že iné krajiny majú v utajení prístup k lepšej technológií, no niekedy sa jednoducho vysvetlenie nenájde. Pritom nejde o záhadu, ktorá by sa vyskytovala len na území Spojených štátov. Pozorovania prichádzajú zo všetkých kútov sveta.

Záhada UFO

O fenoméne UFO rozprával aj šéf americkej CIA, John O. Brennan. Ten reagoval na zábery amerického pilota, ktorý sa vo vzduchu stretol s objektom, ktorý mal tvar cukríka „tic tac.“ Brennan zábery videl a podľa jeho slov ide o video, „ktoré vám podvihne obočie.“

Zaujímavosťou je aj fakt, že Pentagon v minulosti študoval fenomén UFO. Konkrétne sa zameriaval na stret pilotov s objektmi UFO. Išlo o tajný program, ktorý začal v roku 2007 a skončil sa v roku 2012, kvôli nedostatku financovania. Prioritu dostali iné vládne programy. Bývalý šéf tajného programu, Luis Elizondo potvrdil, že objekty UFO vykazujú charakteristiky, ktoré nemá žiaden stroj vo vlastníctve Spojených štátov, či inej krajiny sveta, pokiaľ sú ich informácie presné.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close