NovinkyZaujímavosti

Bývalý manažér z Microsoftu prijal ponuku Googlu. Vo svojom blogu kritizuje Microsoft za jeho chybné kroky

Tim Sneath, bývalý programový manažér v Microsofte, prednedávnom prezradil, že plánuje opustiť Microsoft a chce sa stať členom tímu v Googli, ktorý pracuje na aplikácií Flutter. S Microsoftom strávil takmer 17 rokov a spolu s ním si zažil dobré časy, no samozrejme, aj tie horšie. Vo svojom najnovšom blogu popisuje chyby Microsoftu a kritizuje ho za jeho nesprávne kroky, ktoré vykonal v minulosti.

Bývalý programový manažér píše, že Microsoft je naozaj vynikajúca spoločnosť so širokým rozsahom záujmov a je naplnená tými najtalentovanejšími ľuďmi, teda aspoň v oblasti vývoja nástrojov pre vývojárov (Visual Studio) pre Windows. Okrem pochvaly si Microsoft od neho zaslúžil aj vlnu kritiky a väčšina z nej sa týka najmä obdobia operačného systému Windows Vista.

Microsoft sa vžil do role obhajcu, pretože bol napádaný zo všetkých strán

„Microsoft sa nedokázal vysporiadať s novými konkurenčnými rizikami, ktoré predstavovali najmä nárast štandardov pre klasický web a znovuzrodenie iPhonu z výrobne Applu. Rýchly rast Microsoftu viedol spolu s možnými rizikami ku zásadnej zmene postoja samotnej spoločnosti. Microsoft sa vžil do novej role „obhajcu“, lebo bol že vraj napádaný zo všetkých strán, no zároveň nebol ochotný obetovať už existujúce podniky pre nové príležitosti, ktoré by spoločnosti priniesli oveľa viac.“

Zdroj: vlastný

Taktiež spomína platformu Windows Phone a preslávený prehliadač Internet Explorer. „Boj medzi viacerými divíziami, nechal vývojárov klientu v ekosystéme spoločnosti Microsoft zachytených v prestrelke a ostatným nezostávalo nič iné, len staviť na niečo, čo by v budúcnosti mohlo vydržať životaschopné.“ Práve tento fakt zasiahol viacerých developerov, no najväčším problémom bolo zasiahnutie platformy Windows Phone a práve kvôli týmto problémom, boli a aj sú používatelia Windows smartfónov nútení presedlať na konkurenčný Android alebo iOS.

Svojimi krokmi odradil nielen developerov, ale aj existujúcich používateľov

„Keď Microsoft predstavil UWP, ktoré bolo akýmsi resetom pre Windows API, no tým pádom opustil celú existujúcu základňu používateľov Windows 7 a Windows XP v snahe o vytvorenie nového, zatiaľ nepreukázaného používateľského rozhrania, ktoré bolo upravené pre dotykové obrazovky. Práve tento fakt odradil viacerých vývojárov, ktorí jednoducho pokrčili ramenami a radšej sa vybrali už vyšliapanými chodníčkami.“ dodal Tim Sneath.

Aj keď sme fanúšikmi Microsoftu a samotného Windowsu, musíme skonštatovať, že Tim Sneath má jednoducho pravdu a viacero chybných krokov spolu so zlým vedením (však Nadella) viedli ku zániku mobilnej Windows platformy a taktiež aj ku neúspechu za operačným systémom Windows Vista a Windows 8.

Zdroj: medium.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close