Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Bývalý inžinier z Microsoftu prezradil, prečo je Alexa od Amazonu lepšia ako Cortana

Alexa od spoločnosti Amazon je v podstate mladšou a vylepšenou Cortanou. Avšak treba povedať, že Alexa je v tomto momente už od Cortany vzdialená na kilometre a v blízkej budúcnosti sa to zrejme nezmení.

Qi Lu, bývalý Executive Vice Prezident Microsoftu, v rozhovore pre stránku Wired prezradil, hlavnú chybu zo strany Microsoftu keď sa Amazon začal tlačiť na trh.

„Na Cortane som pracoval 4 a pol roku dozadu. V tom čase sme brali Amazon ako veľmi slabú konkurenciu. Medzi sebou sme si hovorili: „Amazon? Ale veď ten za našimi technológiami ďaleko zaostáva.“ Hlavnou vecou, čo som sa po čase naučil je, že všetko záleží na správnych aplikačných scenároch a na ich správnom použití v celom ekosystéme. Google a Microsoft mali v tom čase oproti Amazonu technologicky navrch. Pozrite sa na boj AI dnes. Celý inteligentný ekosystém Alexy od Amazonu je na oveľa vyššej úrovni. Microsoft a Google spravili tú istú chybu. Zamerali sme sa viacej na Cortanu pre smartfóny a počítač a nie na celkové upevnenie základov celého AI ekosystému.“

Pokiaľ to myslíte s vyrábaním výborného softwareu naozaj vážne, musíte sa taktiež zamerať na hardware. Microsoft má na oboch frontoch veľké nedostatky a pokiaľ takéto problémy neodstráni, bude ešte viac strácať na jeho konkurentov.

Zdroj: mspoweruser.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close