Windows

Microsoft vypustil nový build 10565 pre Windows 10

Ak patríte medzi skalných fanúšikov operačného systému Windows, tak ste dnes určite postrehli status Gabriela Aul-a na sociálne siete Twitter, ktorý pred pár hodinami oznámil nový build pod označením 10565, ktorý bol práve vypustený pre používateľov Windows Insider v rámci Fast ring-u.

V najavšom build-e sme sa dočkali integrácie dlho diskutovanej univerzálnej aplikácie Skype, niekoľkých drobných vylepšení internetového prehliadača Microsoft Edge, v rámci ktorého je teraz dostupný napríklad náhľad obsahu stránky (viď obrázok nižšie), vylepšení sa dočkala aj hlasová asistentka Cortana, ktorá dokáže pracovať s vašimi poznámkami.

update_contect_edge

coratana_upadte

Medzi ďalšími novinkami, ktoré priniesol tento build patrí aj vylepšené kontextové menu v ponuke Štart, ktoré prinieslo niekoľko drobných vylepšení, ako sú napríklad nové ikony pre dlaždice.

Poslednou významnejšou novinkou je nový mód nastavení tlačiarne, ktorý umožňuje nastaviť ako defualtnú tlačiareň posledne použitú tlačiareň, vďaka čomu sa vyhnete „otravnému“ nastavovaniu vybranej tlačiarne, čo ocenia hlavne zamestnanci väčších spoločností kde sa nachádza viacero tlačiarní na lokálnej sieti. Kompletný zoznam noviniek nájdete na stránkach Microsfotu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close