ŠPEKULÁCIEXiaomi

Budúcoročné vlajkové lode Xiaomi Mi 9 a Mi MIX 4 budú údajne vybavené až 3 fotoaparátmi na zadnej strane

Čínska spoločnosť Xiaomi plánuje svoje budúcoročné smartfóny posunúť na oveľa vyššiu úroveň, čím sa opäť bližšie priblíži ku prémiovým vlajkovým lodiam. Najnovšie správy od spoločnosti GF Securities totižto naznačujú, že budúcoročné vlajkové smartfóny ako Xiaomi Mi 9 a Mi MIX 4 budú vybavené až 3 fotoaparátmi na zadnej strane. Za takýto technologický pokrok zo strany spoločnosti Xiaomi môže vynikajúca trhová výkonnosť spoločnosti, či už v domovskej Číne, alebo v zahraničí.

Podrobnosti zatiaľ nepoznáme

I keď bližšie podrobnosti o pripravovaných smartfónoch nepoznáme, je takmer isté, že oba budú poháňané vlajkovým procesoron Snapdragon 855 od Qualcommu. Ten podporuje snímače hlavných fotoaparátov s rozlíšením až 48Mpx, ktoré sú aktuálne dostupné od dvoch výrobcov – Sony a Samsung. Snímač od Sony je ekonomicky oveľa lepšou alternatívou a už dnes poznáme prvé smartfóny s týmto úchvatným fotoaparátom. Xiaomi podľa všetkého pôjde v trende ostatných spoločností a vrcholný čip od Sony uvidíme v budúcoročných vlajkonosičoch.

10-násobný hybridný zoom

Zatiaľ čo Xiaomi Mi 9 by mal údajne poskytovať komfort trojitého zadného fotoaparátu, v prípade Xiaomi Mi MIX 4 by sa malo jednať o inú konfiguráciu zadného fototaparátu. Ten by mal byť postavený na princípe periskopu, podobne ako technológia od spoločnosti Oppo. Uloženie fotoaparátu do takéhoto dizajnu by tým pádom umožňovalo poskytnutie až 10-násobného hybridného zoomu, ktorý je z veľkej časti optický.

Na nové vlajkové lode od Xiaomi si určite ešte zopár mesiacov počkáme. Z tejto dvojice bude tradične ako prvý predstavený smartfón Mi 9. Ten uvidíme zrejme už v prvej polovici budúceho roku, zatiaľ čo jeho nepriameho konkurenta uvidíme až na jeseň. Pred predstavením oboch smartfónov ale spoločnosť Xiaomi oficiálne predstaví 5G verziu smartfónu Mi MIX 3. Predstavenie tohto smartfónu by sa malo udiať už v najbližších mesiacoch.

Tip pre vás  Toto sú nové Xiaomi Huami Amazfit Verge 2 chytré hodinky s podporou eSIM a monitoringom EKG

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Ben Geskin – Twitter)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close