NovinkyŠPEKULÁCIEWindows 10

Je Windows 10 „budúcnosť“, ktorá prinesie revolučné novinky? #1

Windows 10 je určite jedným z najinovačnejších operačných systémov dnešnej doby, o tom nie je pochýb. Avšak mnohí používatelia stále tam nájdu nejakú tu „chybičku krásy“ v podobe chýbajúcich funkcionalít či bugov, a preto sa obracajú na konkurenčné platformy ako je napríklad iOS.

Rozhodli sme sa vám priniesť sériu článkov, v ktorých by sme vám chceli postupne predstavovať funkcionality Windows-u 10, ktoré dnes nie sú ešte dostupné, ale na druhej strane by mali v budúcnosti priniesť nové a nové možnosti ako pracovať s celým systémom a tak zvyšovať či už váš komfort ako aj produktivitu práce na PC, resp. na mobilnej platforme Windows 10 Mobile.

Prvou novinkou, ktorú by sme vám chceli predstaviť je funkcionalita Office Hub, ktorá by mala oficiálne prísť spolu s update-om Redstone 2 niekedy v priebehu budúceho roku.

Čo je ti Office Hub?

Jednou z očakávaných noviniek, ktoré obohatia Windows 10 platformu v blízkej budúcnosti je aj funkcionalita Office Hub, pod ktorou sa skrýva integrácia rôznych úloh pod jednu „strechu“. Konkrétne Microsoft podľa dostupných informácií chce efektívnejšie previazať operačný systém Windows spolu s kancelárskym balíkom Microsoft Office, resp. pre mnohých známejší pod názvom Office 365. Prostredníctvom toho previazania služieb s OS by sme mali získať expresný prístup k dátam ako sú napr. vaše dokumenty.

Ako na obrázku nižšie môžete vidieť, tak by sa malo jednať o podobné rozhranie ako je pri osobnej asistentke Cortana, ktoré by mali poskytnúť familiárne rozhranie typické pre Windows platform.

© Windowscentral.com

Zároveň by sme sa mohli dočkať vylepšení v podobe aj synchronizácie s osobnou asistentkou Cortana – napríklad, keď zadáte príkaz „zobraz e-maily z posledného týždňa“ tak vám Cortana poskytne výsledok z Outlooku, Exchangeu,…

© Windowscentral.com

Čo na to vravíte? pozdáva sa vám táto novinka?

Celú sériu článkov „Je Windows 10 „budúcnosť“, ktorá prinesie revolučné novinky?“ nájdete na tomto odkaze.

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close